Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Néha elhalványul az algaevő...

Néha elhalványul az algaevő harcsám színe,1-2 órával később pedig visszanyeri az eredeti színét. Ez valami betegségre utal?

Figyelt kérdés
Kb két hete vettem őket, alig 3 centiméteresek. Nemtudom pontosan mi a nevük, de a kereskedő aztmondta 8-10 centiméteresre nőnek. Az egyiknek néha elhalványul a színe, majdhogynem fehér, aztán 1-2 órával később már ujra sötét-vadas színe van. A másikkal nincs ilyen probléma. Mi lehet ennek az oka?
2018. jan. 4. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány literes az akvárium, hány és milyen hal van velük? Lehet valami mérgezés is.
2018. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
150. Most kezdtem betelepíteni egyenlőre 5 db fekete páncélos harcsa van velük.
2018. jan. 4. 19:15
 3/7 A kérdező kommentje:
Nemrég adtam nekik főt répát, mert a páncélosok nagyon szeretik. De mivel még nemrég hoztam őket nemhagytam hogy sokat egyenek belőle hamar kivettem, de az algaevők nem ettek belőle ugyhogy nemhiszem annak lenne köze hozzá.
2018. jan. 4. 19:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk lehet hogy stresszesek még, vagy esetleg az aljzat világos. Nekem szoktak olyat csinálni hogy a világos aljzaton "megfoltosodnak" amikor etetek és izgalmi állapotba kerülnek, utána amikor megnyugszanak és visszamennek a bújóhelyeikre visszasötétednek, szóval nem hiszem hogy baj lenne nálad.
2018. jan. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van egy 40 literes üres akváriumom. Nemlenne érdemes pár napra átrakni?
2018. jan. 5. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, nagyobb bajt csinálnál mint ami lehet (már ha van baj), hiszen az egy üres bejáratatlan akvárium, nem szabad halat tenni csak 2-3 hét üres járatás után bele
2018. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még nemraktam át, mert vártam tanácsokat és még jóis, mert én is elgondolkoztam, hogy az jobban stresszelné, mint bármi.
2018. jan. 5. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!