Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti használtok E14-es vagy...

Ti használtok E14-es vagy E27-es izzókat akvárium világításhoz? És ha igen akkor jól működik?

Figyelt kérdés
Hogy ha vennék pl egy ledes 15W E14 izzót ami 6500K (vagy valami hasonlót) az egy ki fény terelőzött irodai lámpával jó lenne egy 30L akváriumba a növényeknek?

2018. jan. 6. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó.

Én mondjuk 27-eset vennék, annak a feje is nagyobb jobban szórja a fényt.


Akváriumhoz amúgy nem használok E27eset, de máshova igen.

Én philipset szoktam venni, nem a legolcsóbb, de stabil, nem vibrál, és a legjobb watt/lumen arányúak közt van.

2018. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kis akváriumokhoz, a könnyebb szerelhetőség miatt sokan használnak E27 foglalatú kompakt izzókat. Magam részéről a Philips Economy Twister 23W 6500K 1450 lumen javaslom, nálam nagyon bevált. Itt említeném meg az un. Kukorica LED izzókat, melyek fele ennyi W-al tudnak ua. lument. A kérdés csak a színspektrum...
2018. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző, a twister viszont nem ledes, hanem kompakt fénycső.


Viszont ha kompakt, akkor én meg javaslom neked inkább a csapos kompakt csöveket!

Mert a twister "befelé is világít, és összességében is elég lokalizáltan. A csapos meg hosszabb, legtöbb esetben ideálisabb akvárium fölé.

2018. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
23W és 1450 lumen nem sok 30L-be?
2018. jan. 7. 10:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát... nem kevés.


De mondom, a kompakt, pláne a spirál, másképp adja le a fényt, biztos nem úgy, mint egy 120 fokban világító led.


Ez egy aránylag erős, közepesnél erősebb fény. Kb úgy számolj, hogy olyan 2400 lm körül van a teteje. Oda már kell a nagynyomású co2.

2018. jan. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor ehhez még elég csak a carbo?
2018. jan. 7. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Növényzet függő is, nyilván ilyen fény mellett is meghálálják a co2-t, de szerintem megoldható carboval.
2018. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!