Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fát lehet berakni az...

Milyen fát lehet berakni az algaevő harcsának? Mi az ami nem mérgező neki?

Figyelt kérdés

2018. jan. 7. 11:09
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Akvarisztikai célra legtöbbször a vasfát, mangrove gyökeret,red moor fát, szőlőtőkét és gyökeret használunk. De jó a platán, tölgy, bükk, cser, éger és a gyümölcsfák úgy általában, ezeknek a kérgét és ha esetleg hozzáférünk akkor a gyökerét használhatjuk. Természetesen ennél sokkal több fa, gyökér és kéreg megfelelő lehet de gondolom ennyiből már tudsz válogatni. Én a nagyobb darab platánkérgeket szeretem használni mert csőszerűvé tekerhető és egyben rejtekhelyül is szolgál, szerettem még a vastagabb bambuszrudakat is és a félbevágott kókuszdió is tökéletes ha elég nagy. Szőlőgyökeret is használok évek óta. A gyűjtésnél csak arra vigyázz, hogy ne permetezett fák kérgét válaszd és kerüld az iparilag szennyezett területeket is, (pl belvárosi, ipartelepi fák) stb.
2018. jan. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!