Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélák tartása? Kezdőnek...

Garnélák tartása? Kezdőnek milyen berendezéseket, méretet, talajt, növényeket ajánlottok? Még több lent.

Figyelt kérdés
Fajnak egyértelműen valami nagyon egyszerűt szeretnék, RC vagy sakura. Nem akarom őket semmilyen módon kínozni, nem fogok beleugrani semmilyen hülyeségbe. Szaporodással kapcsolatban kell velük foglalkozni vagy mindent megoldanak és felnőnek a kicsik? Ha szaporítani akarom tarthatok mellette nano-halakat nyugodtan? A halak is tudnak mellettük szaporodni? 50 literes akvi körül gondoltam. Tisztítani milyen gyakran kell őket és hogy? Halakkal vagy anélkül. (Gondolom a halak jobban igénylik) Előre is köszönöm szépen!

2018. jan. 7. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom h garnélák halakkal tarts, mert ha nem is eszik meg a halakat akk is egy két uszoval kevesebbjuk lesz
2018. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom hogyha szaporítani is szeretnéd őket akkor még nano halak se nagyon legyenek mellettük. Nekem ivadékok voltak berakva egy ideig hozzájuk, és egy centis méret körül már ki is vettem, mégis az újszülött és kicsi garnélákat látni se lehetett, bebújtak a szűrőbe mert már az ilyen kicsi ivadékok is zaklatták őket és csipkedték a lábaikat. Amióta kikerültek a kishalak az egészen kicsi garnélák is bátran járkálnak és kijönnek az etetésre, szóval én a helyedben nem gondolkoznék nano halban sem. Maximum amit el tudnék képzelni az a törpe páncélosharcsa, az még a légynek se tud ártani.
2018. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szaporodást megoldják.


Nanohalakkal lehet őket tartani, azt nem mondom, hogy a frissen kelt garnélákból nem fognak enni, de ez a természetben sincs másképp, és te is örülni fogsz neki, mert úgyse fogod tudni hova tenni a szaporulatot, annyi lesz.


A halak szaporodása attól függ, milyen hal, valamelyiknek nem annyira bonyolult, (endler guppi) de mondjuk egy lágy vizes törpe razbóra nem fog csapvízben ikrázni, meg pláne nem fognak az ikrák kikelni.


A tisztítás alatt nem tudom pontosan mit értesz, meg hogy a halak jobban igénylik...

Hát meg akarod mosni a hátukat, vagy mi?


Tisztítást az akvárium igényel, mint rendszer, összességében.

Első körben kell egy jó szűrő. Aztán heti 1 ×30 vagy 2×15 % vízcsere, állott vízzel.

Ilyenkor a víz leeresztésénél nem árt egy kis aljzatporszívózás, egybekötve a garnélák porszívó elől való elkergetéséve. :)

De menekülnek maguktól is. :)


...hát úgy nagyjából ennyi a tisztítás.


2 hetente egy szivaccsal letörlöd belülről az üveget.

2018. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akár tarthatsz mindkét fajból egy csapatot békésen elvannak egymással. Halat viszont nemajánlok melléjük, mert nekem a két hetes platti ivadékok is hajlamosak voltak zaklatni őket (szerencsétlenek még 1 cmes halaktol se tudják megvédeni magukat).


A szaporításuk könnyű, és hagyhatod őket a tartó medencében nemlesz bajuk. Hamar észreveszed ha egy nőstény ikrás, mert a hasa alján lehet látni az ikrákat, amiket állandóan forgat a lábaival.


Aljzatnak valami sötétet válassz, mert azon érvényesülnek a legjobban, különösen az uj szülött hófehér kicsik.


Egy 50 literes akvárium, dús növényzettel bőven elég nekik és mindig ügyelj rá, hogy a vizük kristály tiszta legyen. Akváriumbol a "fektetett" akváriumot ajánlom (nekem a boltban aztmondták ez a neve annak, ami inkább széles, mint magas). Ez azért is jobb, mert nagyrészt a talajon, vagy a növények szárain matatnak.

2018. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Növények közül a kocsány nélküli ambuliát, gömbmohát, tüskéshínárt, jávai mohát, törpe lobéliát ajánlom. Mostanában tettek fel képet 1 garnélásról(nekem kicsi volt), de megkeresheted.
2018. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!