Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szereztem kiszaradt szollo...

Szereztem kiszaradt szollo toket es azt most mielott bele teszem az akvariumba kikell fozni vagy csak tegyem bele keregtelenites utan?

Figyelt kérdés

2018. jan. 9. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Főzd ki, mert akkor könnyebben leszedhető a kérge is(megpuhul kissé)!!!!
2018. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Biztosan kifőzném. Azzal nem lőhetsz mellé!
2018. jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudni, hogy milyen permetekkel volt kezelve a tőke és mikor, vagy a vegyszerek mennyire szívódtak fel benne.

Ez főzéssel sem jön ki.

Lehet, hogy feleslegesen aggodalmaskodom, de én nem merném beletenni.

2018. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kifőzni.

Ez nem egy kődarab, aminek tökmindegy, kifőzöd e.

Roncsolod a szerkezetét, hamarabb kezd el szétkorhadni.


A vegyszer (permetezés) egy tényleg valódi veszély forrás, mindenképpen olyan tőkét rakj a vízbe, aminek tudod a történetét, és tudod, hogy mielőtt kivágták, legalább 5 évig nem volt permetezve.


(Hogy ez az 5 éves ciklus honnan jött, mi a forrása, nem tudom, ezt én régen így tanultam.)


De a forralás nem szünteti meg a mérgek okozta veszélyt, úgyhogy emiatt is fölösleges a főzés.


Jó forró víz, erős gyökérkefe, és kb ennyi. Az egyik legjobb dekor a szőlőtőke. Úgyhogy ha nem volt évente permetezve, akkor ne fogd vissza magad! :D


Ha viszont semmit nem tudsz róla, akkor hanyagold!

2018. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Én azért 1 hónapig áztatnám mielőtt az akváriumba tenném és hetente lecserélném a vizet frissre. A főzést én sem kedvelem, max a felforralt vízbe beletenném és hagynám benne kihűlni de az áztatási időt ettől függetlenül érdemes kivárni. A csersavpor fertőtleníti és kikeményíti, a citromsav "kiszőkíti", ezeket az áztatóvízbe lehet tenni de elhagyhatóak.
2018. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!