Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés

Szereztem kiszaradt szollo toket es azt most mielott bele teszem az akvariumba kikell fozni vagy csak tegyem bele keregtelenites utan?

Keress kérdéseket hasonló témákban: akvarisztika, díszhal, főzés

jan. 9. 13:22  Privát üzenet  

A válaszok
Főzd ki, mert akkor könnyebben leszedhető a kérge is(megpuhul kissé)!!!!

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jan. 9. 13:24 Privát üzenet
Biztosan kifőzném. Azzal nem lőhetsz mellé!

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jan. 9. 14:23 Privát üzenet

Nem tudni, hogy milyen permetekkel volt kezelve a tőke és mikor, vagy a vegyszerek mennyire szívódtak fel benne.

Ez főzéssel sem jön ki.

Lehet, hogy feleslegesen aggodalmaskodom, de én nem merném beletenni.

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jan. 9. 14:38 Privát üzenet

Nem kell kifőzni.

Ez nem egy kődarab, aminek tökmindegy, kifőzöd e.

Roncsolod a szerkezetét, hamarabb kezd el szétkorhadni.

A vegyszer (permetezés) egy tényleg valódi veszély forrás, mindenképpen olyan tőkét rakj a vízbe, aminek tudod a történetét, és tudod, hogy mielőtt kivágták, legalább 5 évig nem volt permetezve.

(Hogy ez az 5 éves ciklus honnan jött, mi a forrása, nem tudom, ezt én régen így tanultam.)

De a forralás nem szünteti meg a mérgek okozta veszélyt, úgyhogy emiatt is fölösleges a főzés.

Jó forró víz, erős gyökérkefe, és kb ennyi. Az egyik legjobb dekor a szőlőtőke. Úgyhogy ha nem volt évente permetezve, akkor ne fogd vissza magad! :D

Ha viszont semmit nem tudsz róla, akkor hanyagold!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jan. 9. 15:55 Privát üzenet
Salx Narval nevű felhasználó válasza:

Én azért 1 hónapig áztatnám mielőtt az akváriumba tenném és hetente lecserélném a vizet frissre. A főzést én sem kedvelem, max a felforralt vízbe beletenném és hagynám benne kihűlni de az áztatási időt ettől függetlenül érdemes kivárni. A csersavpor fertőtleníti és kikeményíti, a citromsav "kiszőkíti", ezeket az áztatóvízbe lehet tenni de elhagyhatóak.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jan. 9. 18:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen növényt tegyek az akváriumba "kezdőként"?
Almafaágat lehet tenni akváriumba?
Attól, hogy egy akváriumba tengerimalacokat tartottak, még lehet a ragasztása vízálló?
Egy 30L akváriumba mennyi fény számít Low tech fénynek?
Növénes akváriumba tarthatok harrcsát?
Hogyan kezdjem a co2 adagolást egy már meglévő bejáratott akváriumba?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!