Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ismertek okos halakat?

Ismertek okos halakat?

Figyelt kérdés
Tudtok mondani nekem értelmesebb, okosabb halakat? Akik felismernek, könnyen kézhezszoknak, stb. Lehet, hogy hülyeség a kérdés, de nem vagyok jártas az ilyenekben, most kezdem. 50 literes akváriumom van, szűrővel, fűtéssel.

2018. jan. 9. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Némó az egyetlen aki eszembe jut.
2018. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

:D

Meg ugye akkor már Szenilla is :)

2018. jan. 9. 19:17
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Ő pont nem :)
2018. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A sügerek elég okosak, van amelyik kézhez szokik, vagy az aranyhalak. De ezek nagyobb akváriumba valók.

Nekem sügereim vannak, de különösebb okosságot nem látok rajtuk, mondjuk nem félnek a kezemtől és tudják honnan jön a kaja. A karácsonyfát nagyon nézték, ez a legnagyob szellemi teljesítményük. De alapvetően két dolog érdekli őket: az evés meg az ívás:)

2018. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Delfin, bálna, pingvin
2018. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hé, ne legyél szexista! :D


Igen, én is az aranyhalakról olvastam, hogy okosak, meg nagyon kötődnek a társaikhoz, szóval ha majd egyszer lesz egy nagyobb akváriumom, biztos, hogy aranyhalat fogok venni. :) Köszi a választ :)

2018. jan. 9. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is a sügérek jutottak eszembe, ami ugye Szenilla is volt!
2018. jan. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Eddig a legszelídebb és kézhez szokott halaim a márványsügérek voltak ( meglehetett simogatni a hátukat és szemmel láthatóan élvezték is) és egy-egy öregebb vitorlás (rövid ideig eltűrték azt is, hogy megfogjam őket a víz alatt). Úgy általában a sügéreket mondanám én is de az aranyhalakat is kézhez lehet szoktatni. A gömbhalak is értelmesek. Mondjuk eddig még mindegyik halam megtudta jegyezni, hogy amikor reggel nyílik az akvárium fedele kaja jön és azt akár a kezemből is megeszik, ilyenkor még a félénk afrikai sügérek is felbátorodnak.:D Azt viszont nem hinném, hogy konkrétan engem ismertek fel, szerintem csak magát a cselekvéssorozatot jegyezték meg és megszokták az ember jelenlétét.
2018. jan. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Énis a sügereket mondanám. Nálunk a tv-t szokták nézni csoportosan, illetve felismerik hogy mikor van kaja. De nem 50literesbe valók.
2018. jan. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BringaManó ***** válasza:

doktorhal?...


(;-)

2018. jan. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!