Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tiszteletem! Milyen fajta...

Tiszteletem! Milyen fajta halakat és mennyit érdemes egy 112 akváriumba telepíteni?

Figyelt kérdés
Most rendeltem egy 112 literes akvárium szettet,és az lenne a kérdésem hogy a bejáratás után milyen halakat tudnék bele telepíteni ? A szürö gondolom nem lesz a legerösebb és a világítás sem, mivel szettröl van szó, de most ennyi volt a keret, majd folyamatosan szeretném bövíteni.Eesetleg 2 külön fajta csoportos halraj elférne benne 8-8 drb és mellettük még 1-2 "nagyobb" vagy az már túl sok lenne ? Igyekezni fogok a heti 30%-os vízcserét is betartani. Válaszokat elöre is köszönöm, és tanácsokat is elfogadok mivel kezdö vagyok ! :)

2018. jan. 10. 06:20
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
51%
Ha kezdő vagy, mindenképpen a kevésbé igényes halakat ajánlanám. Guppi/molli/neon/platti. Ezekből vannak szépek, és nem túl nagy igényűek, nemis drágák, nem bántják egymást. Egy-két algaevő is kelleni fog. A boltban biztos segítenek majd. Milyen nagyobb halakra gondoltál?
2018. jan. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Igen,neon szerintem lesz benne. Eesetleg megfér velük egy raj gyöngy dánió, vagy nekik már túl eltéröek az igények a neonoktól ?

Nagyobb hal alatt olyat értettem ami megnö mondjuk 6-7 cm-re.

2018. jan. 10. 07:11
 3/34 anonim ***** válasza:
31%
Nincs pénzed de veszel egy hosszú távon nem működő szettet amire költeni kell? Fuck logic... :D
2018. jan. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
22%
Várnod kellett volna még 1 hónapot és akkor lett volna elég pénzed. Nem az a baj, a szűrővel h nem elég erős. Az a baj, h kábé fele ekkora akváriumhoz lehet elég.
2018. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
Első vagyok. Nembiztos hogy nem lesz elég a szűrő és a világítás. A világítás egyébként is az élő növényeknek fontosabb. Ezt majd kitapasztalod. A szűrőt rendszeresen kell majd mosni (ezt úgy értem hetente akár többször is) dánió mehet melléjük, azok is elég szívósak. 6-7cenits halat rakhatsz bele, de ne aranyhalat, sügeret, vitorláshalat sem javasolnék. Mire gondolsz konkrétan?
2018. jan. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Második , harmadik - köszönöm a válaszokat , nem biztos egyáltalán hogy nem lesz elég,csak azért írtam , mert mindenhol azt olvastam hogy ezek általában gyengébbeket adnak valamit.

Elsö - nem gondoltam konkrétan semilyen halra,olvasok róluk folyamatosan, de eddig még nem találtam olyan "nagyobbat" ami tetszene is és az életkörülményei nagyon hasonlít a naonokéhoz és a dániókhoz.

2018. jan. 10. 10:01
 7/34 A kérdező kommentje:
A világítrásra , 68 W-ot írnak, a szüröre 1000 liter / órát , bár a pontos márkát nemtudom,tehát kitudja hogy tudja-e tartani ezt a paramétert, a fütöre pedig annyit hogy 100 W és lehet állítani 18 foktól 34-ig. Ezeken kívül tartalmaz még egy kis hal szákot és egy höméröt. Azért gondoltam hogy ezek gyengék,mert sok fórumon írták már,hogy a szetteknek nem feltétlen az az erössége ,hogy erös dolgokkal pakolják tele. De minden tanácsot illetve észrevételt elfogadok , és köszönöm ! :)
2018. jan. 10. 10:07
 8/34 anonim ***** válasza:
66%
A szumátrai díszmárnát(7cm) ajánlom, viszont ha szeretnél nagyobb testű halakat, a gyöngydániót nem. Nano kategória, amúgy is félénk, sok bujkálót igényelő hal. Célszerűbb hasonló méretű halakkal tartani.
2018. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez a díszmárna tényleg jó választásnak tűnik. Esetleg a 8 darab neonhal mellé hány darab ilyen szumátrai díszmárna mehet ? Esetlég még egy faj hal mehet ez a kettő mellé vagy az már túl sok lenne ? Válaszokat előre is köszönöm :)
2018. jan. 10. 16:58
 10/34 anonim ***** válasza:
Egy gondolat csak, a 112 liter soknak tűnik az elején. Fél év, megnőnek a növények, s a lakók is. Több faj esetén olyan zsúfoltnak néz ki. De ha tartod az egy liter víz/egy centi hal szabályt, nem is fér bele. Ebből a fajból 8-10 kell hogy nyugi legyen, még egy gasonló nagyságú csapat kimeríti a keretet. Vannak kisebb testű díszmárnák(ötöves), lazacok (serpa,parázs) úgy esetleg lehet 3, 7-8 fős csapat. Én inkább a 3 rétegbe vennék egy-egy csapatot. Egy fentre (dániók, neon, kolibri)- egy középre( amiről beszélgetünk), és kéne talajlakó is.
2018. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!