Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpe karmos békáknak...

Alexandra013 kérdése:

A törpe karmos békáknak mennyi ételt lehet adni?

Figyelt kérdés
van 2db békám de nagyon kövérek és félek hogy túletetem őket az egyik nyomtalanul eltült és félek hogy túl sok ételt adtam neki (fagyasztott kukac)most minden nap kapjanak enni vagy ne?válaszokat előre köszönöm

#béka #törpe karmosbéka #fagyasztott kukac
2018. jan. 11. 21:34
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha ez a kérdés felmerült akkor gondolom nem régóta vannak meg, vagyis növendékek még, nekik naponta kell enni adni. Ha látod hogy betömtek magukba egy adagot akkor az már elég arra a napra. Esetleg 2-részletben is megkaphatják a napi adagjukat. Próbálkozz kevésbé hizlaló kajával bár elég válogatósak e téren, az enyémek legalábbis azok voltak kiskorukban, sőt az élő eleségen kívül mást nem igen ettek, azt is csak ha az orruk elé tettem. Ha kicsit nagyobbak akkor már jól esznek. Ha elfogadják a fagyit akkor szerintem adj sórákor, bolhát, szúnyogot is néha. Én felnőtt korban is napi szinten etettem őket 2 részletben (ez nem dupla adagot jelent). A mennyiséget nehéz így megmondani, hiszen folyamatosan nőnek, mindig egy kicsivel többet esznek, az biztos, hogyha valamennyit minden nap kapnak és látod is, hogy megették, éhen nem fognak halni. Az adagot sajnos neked kell kitapasztalnod. Koplalónap akkor kell ha más eleséghez is hozzáférhet az adagján kívül és látod is, hogy eszegeti, hagyni kell had egye de másnap ne, vagy csak keveset adj. Az akváriumra tető kell és szeretik az úszó, lebegő növényzetet, alul a fákat, gyökereket.
2018. jan. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!