Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell egy 25 l-es akváriumba?

Mi kell egy 25 l-es akváriumba?

Figyelt kérdés

Vettem egy 25 l-es ledes akváriumot. Van hozzá szűrő, hőméreő,halháló,aljzat,egy műfatörzs diszként amibe beleraktam egy cryptocorynemundulat-át. Az lenne a kérdésem hogy mi kell még. A víz hőmérséklete 25 fok.

Milyen halakat tehetek bele? Válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 12. 20:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly? Veszel valamit, azt se tudod mire jó, de megveszed. Mit szeretnél benne tartani? Virágnak mondjuk tökéletes.
2018. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Figyelj, mielőtt magadra veszed és megint megkapjuk hogy itt bunkózunk veled szépen elmondom hogy törvényileg tiltva van 30 liter alatt bármilyen gerinces élőlényt tartani, tehát halat nem tehetsz bele.

Ha halat szeretnél előre utána kell nézni az akvarisztikának, kiválasztani a halat és utána neki megfelelő méretű akváriumot és felszerelést venni. Ebbe az akváriumba most ha már megvan minden járatod 2-3 hétig üresen hogy valamilyen biológia kialakuljon benne (ezekben a kicsi akváriumokban nem igazán lehet fenntartani a biológiai egyensúlyt, a profiknak is nehéz), és utána garnélának tökéletes, azt tarthatsz benne. Halat semmiféleképpen.

2018. jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Maximum 1, azaz egy sziámi harcoshal mehetne bele, de már azért is meg fognak itt kövezni hogy merem mondani 25 literes akváriumba. De ha tényleg értenél az akvarisztikához és utánaolvasnál a felelősségteljes haltartásnak akkor annak az egy bettának még elég lenne.
2018. jan. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is első sorban törpe garnélákat, kisebb testű csigákat ajánlanék de felkészületlenül ezeket sem szabad hazavinned. Ha halakat is szeretnél akkor gyűjtögess egy nagyobb akváriumra, te is könnyebben boldogulnál vele és a halaidnak is jó helyet biztosíthatnál.
2018. jan. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez nem egy tipikus nano kocka akvárium hanem egy négyzet alakú íves akvárium. Nekem a boltba ajánlottak bele 4 guppit és egy páncélos törpeharcsát.
2018. jan. 13. 09:55
 6/17 A kérdező kommentje:
Tegyük fel hogy veszek egy bettát pár hét múlva, akkor mellé még vegyek egy-két algaevőt?
2018. jan. 13. 09:58
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Mi ilyen nehéz ezen felfogni hogy kicsi az akvárium egy halnak is?
2018. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És akkor akkor mit csináljak? Menjek vissza a boltba és ba***am a fejéhez az eladónak hogy átba**ott vagy mit?
2018. jan. 13. 14:02
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt kéne. Törvényesen ebben nem lehet állatot tartani.
2018. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Hát ahogy mondod. Vidd vissza és mondd azt hogy akarsz egy nagyobbat, a kicsi akváriumot és a felszerelését otthagyod és ráfizeted az árkülönbözetét egy nagyobb akváriumra.


De én a helyedben először utána néznék hogy mit akarok tartani és utána mennék vissza a boltba, mert semmit nem ér ha hozol egy 30-40 literes akváriumot de még mindig amellett tartasz ki hogy algaevőt akarsz aminek 90 liter az alap, szóval válassz tetsző halakat és azoknak a helyigényéhez mérve válassz akváriumot.

2018. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!