Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány guppit tarthatok egy...

Hány guppit tarthatok egy 100l körüli akváriumban?

Figyelt kérdés

Az akvárium 100-120l-es lenne, viszonylag jól növényesítve, úszó májmohával. Szűrés 550-600 l/h lesz. Csak guppik lennének, (endler- és szivárványos-guppi vegyesen). Minnél színesebb társaságot szeretnék létrehozni, ezért a halak 3 helyről lennének beszerezve. Én ilyen 15-16db-ra gondoltam (5:10 arányban). Max még 3 sepregető garnéla lenne benne.

A kicsik nem maradnának a nagy akváriumban, ők egy 47l- es nevelőben ... nevelődnének... :D. Szerintetek így működne a dolog? (Már van tapasztalatom akváriummal.)

Előre is nagyon köszönöm. :-)



2018. jan. 12. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem a 15-6 nagyon sok bele. Ha bruttó 100 liter az akva akkor abban csak kb 85 liter körüli víz lenne ha rendesen van benne aljzat, berendezés, dekor stb. Ha 120 Akkor meg kb 100 liter a nettó. Egy halcentire egy liter vizet kell számolni, tehát az átlagos 5 centis guppira öt litert. Ha mondjuk 30 literenként számolsz három halat akkor 100 literre kb 12 az ideális. De mondjuk ha raknál 8 rendes guppit elférne mellette szerintem 6-7 endler.


A szűrés külső vagy belső? Ekkora akváriumnál már ajánlott a külső, akkor viszont ha veszel egy jó nagy szűrőfelületűt akkor kicentizheted a terhelhetőséget.


Már csak annyi a kérdés hogy ha felnő a szaporulat mit csinálsz vele? :D Mert ha kimaxolod a nagy akvát oda nem kerülhetnek.

2018. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Miért szeretnél halakat szaporítani? Tele van az egész inernet meg a boltok felesleges guppikkal. Ha csak hím guppikat tartanál akkor mehetne a 16, de mindkét nemmel én inkább átgondolnám a helyzetet.
2018. jan. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

" 5 centis guppira öt litert. Ha mondjuk 30 literenként számolsz három halat "


Ennek matek része csak nekem nem jön ki?


Ha 1 centire 1 liter, 5 centire 5 liter, akkor 3×5 (ami sztem = 15) hogy jön ki dupla annyi , 30 liter víz?


És akkor abba még bele se megyek, hogy a guppi testhosszának a fele a farka, legalábbis a hímeknek.


Kérdező, 15-16 guppi lazán, kényelmesen elvan egy 100 literes akváriumban! Endler nélkül is, ha csak sima szivárványos, akkor is.

Emiatt nem kell aggódni, ez egyértelmű.


Ami sokkal inkább problémát okozhat, az a szaporulat. Hogy hova fogod őket tenni a 47 literesből.


Ha már ennyire centizgetünk, 10 nőstény akár 300 utódot is hozhat havonta. Őket olyan 1 cm-es korukig illendő nevelő akváriumban tartani. Ha csak fél liter vizet számolok 1 kis halra, az akkor is havonta 150 liter!!!

És azokat valahova tenni kell, mert következő hónapban jön a következő 300 hal!

2018. jan. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
66%
Bizony, nőstényekkel együtt ez nagyon durva lesz rövid időn belül. Vagy hímeket tarts, vagy gondold át és telepíts melléjük ragadozó halakat akik féken tartják a szaporulatot, még így is bőven fog maradni túlélő mert a moha jó rejtekhely.
2018. jan. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bistyu válasza:
28%
Ha van már akváriummal tapasztalatod, ne elevenszülőket válassz. Ha mégis, akkor csak hímeket tarts, hacsak nincs valami sügeres ismerősöd, akivel a brutál mennyiségű -- és amúgy értéktelen -- szaporulatot el tudod etetni.
2018. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Az egyik ismerősömnek vannak naphalai, azoknak tökéletesek lennének táplálék szempontjából. Esetleg ha kevesebb guppit tartok(12-13db), akkor 3-4 törpe karmos béka mehetne a sepregető garnik mellé (nem bántanák őket)?? A törpe karmosok is tudnának belőlük csipegetni, csökkentve a szaporulatot.

Azért akarnék egyszerűbb (könnyebb tartási igényű) halakat, mivel naponta nem tudok olyan sok időt ráfordítani (iskola miatt) max 30percet.

2018. jan. 13. 13:10
 7/7 anonim ***** válasza:
19%

"" 5 centis guppira öt litert. Ha mondjuk 30 literenként számolsz három halat "


Ennek matek része csak nekem nem jön ki?"


Bocsánat, valóban félreérhetően írtam. Attól hogy öt centit számolok egy halra, nem azt jelenti hogy 15 literben hármat lehet nyugodtan tartani. Az alap ajánlás hogy a guppikat harminc litertől lehet tartani, és erre ajánlanak 3-4 halat. Egyébként ez, hogy egy halcentire egy liter víz ez a legjobb szűrés és heti vízcserék mellett ajánlott minimum érték, ideálisabb (és kevésbé zsúfolt) ha egy halcentire két litert számolunk, akkor meg már ott vagyunk a harminc liternél 3 hal témánál. Csak nem fejtettem ki, ez az én hibám.


A halak igényei nem igazán függenek össze azzal hogy napi mennyi időt tudsz rájuk szánni, inkább az odafigyeléssel no meg a pénztárcáddal. Például ha úgy vesszük én napi 10 percet szánok a halak etetésére meg mondjuk max vízérték mérésére, pedig nem a legigénytelenebb halaim vannak. Legyen heti egy óra összesen (két napra elosztva) amikor megcsinálom a részleges vízcserét a 200, 100 és 25 literes akváriumokban, szóval ez n em sok szerintem. Az igényesebb halaknál csak jobban oda kell figyelni a víz értékeire, hogy ne legyenek túlzsúfolva és hogy jól legyenek társítva (bár ez minden halnál így van).

2018. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!