Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen szűrő jó?

Ilyen szűrő jó?

Figyelt kérdés
25 l-es akváriumba jó ez a szűrő? Hap pet 150 delfin a neve. [link]

2018. jan. 17. 19:36
 1/10 anonim válasza:
Mit szeretnél tartani 25l-es akváriumban?
2018. jan. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az egész szűrő bruttó mérete alig több mint 1 deci.

Mekkora szivacs lehet ebben?!

Ez gyakorlatilag semmit nem csinál, csak forgatja a vizet.

2018. jan. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Arpi86 válasza:
Akkor jó egy szűrő, ha au akvárium térfogatának legalább 3-szorosát átmozgatja egy óra alatt.
2018. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz!!!
2018. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
5 endler guppit ajálottak. Ahoz jó ez a szűrő? Igazából ingyen volt mert a béna pénztáros nem számolta le...
2018. jan. 18. 19:42
 6/10 anonim ***** válasza:

2 dolog miatt nem tudom tiszta lelkiismerettel rámondani, hogy jó.

Piszkosul kis szivacs lehet benne. Márpedig a jó szűrő ismérve sokkal inkább a megfelelő térfogatú szűrőközeg.


A példa kedvéért, vegyünk egy régi ocsmány eheimet. Pickup 2008. 30 literesbe én ezt tenném. Csak a szivacsa másfélszer akkora, mint a te szűrőd bruttóban, úgy ahogy van.

De még ha a legkisebb 2006-ost nézem, abban is biztos, hogy nagyobb szivacs van.


A másik, hogy 25 liter alapból egy instabil rendszer.

Nagyon tutira kell menni mindenben, és azt ugye tudjuk, hogy a szűrés az alapja az egésznek.

Ennek ellenére rögtön az elején olyan hendikeppel indulni, hogy egy gyufás skatulyányi szivaccsal szűröd meg... hát szerintem felér egy öngóllal.


A mérleg másik oldalán áll ugye az 5 endler. Ami kevés is, meg kicsik is. Ha pusztán a víz terhelésüket nézem, olyan 15-20 liternyi vizet "fáraszthatnak le". Hogy ennyivel elbír e a szűrő... nem vagyok jós.

Tőlem távol áll ez a fajta hazárd játék, én biztos nem fogom erre azt mondani, hogy ez így tök rendben van.

2018. jan. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben! Akkor vegyek egy másik szűrőt? Pl. olyat mint amit ajánlottál?
2018. jan. 18. 21:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagy ez a szűrő megfelelne? [link]
2018. jan. 18. 21:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokkal jobbnak tűnik, az aktív szenet érdemes kidobni a p-csába, és kék szivacsot tenni ahelyett is.

Ilyen vízálló szűrőszivacsot lehet kapni halasboltban, általában le van vágva valamihez, olyat keress ami méretben megfelelőre szabható.


(Amúgy nagy táblákban is lehet kapni, hosszú távon megéri úgy rendelni. Különböző sűrűségben van)

2018. jan. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké köszi!
2018. jan. 18. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!