Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halakkal garnéla?

Halakkal garnéla?

Figyelt kérdés

Plattival lehetne együtt tartani garnélákat anélkül, hogy bántanák egymást?

az alábbi garnélákra gondolok:

[link]


[link]


[link]


Itt azt írják, hogy inkább külön akváriumban kell tartani őket, de már olvastam pár helyen, hogy ilyen garnélákat tartottak halakkal együtt és nem volt probléma.A platti meg elég békés faj ami más halakkal nem is törődik, szóval a garnélákkal se foglalkozna?



2018. jan. 17. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Leginkább azért ajánlott külön akvárium a számukra, mert elég sajátosak az igényeik.

Amúgy a halakat csak a nagyobb rákfajták (kubai rák, kék rák, stb.) bánthatják, a garnélák elég ártalmatlan jószágok.

2018. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia,nekem Neonnal és törpe szívóharcsával vannak együtt,nagyon jól elvannak,nyugodtan próbáld meg szerintem.
2018. jan. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
egy kifejlett platti megeszi őket, az ivadékokat biztosan, jobb nekik külön stresszmentes környezetben, már 15-20 liter is tökéletes nekik, inkább dobj össze nekik egy kis akvát. :)
2018. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a halakkal lehet nálad gond, hanem azzal is, hogy a két Neocardia faj, vagyis a cseresznye garnéla,(Red Cherry) illetve a yellow nem tartható együtt mert rokon faj és összepárosodnak, az utódok meg ugye "korcsok" lesznek.

[link]

2018. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem leírni, hogy a három közül csak egyet akartam választani
2018. jan. 18. 15:19
 6/6 symmer ***** válasza:
Igazából ha eleg nagy az akvárium es sok a buvo bármelyik jo a 3 faj közül , de leginkább az uveggarnelat ajánlom , mérete miatt is (legnagyobb) De mivel átlátszó , nehezen látják a halak !
2018. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!