Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi legyen a halakkal?

Mi legyen a halakkal?

Figyelt kérdés
Ha fel akarom számolni az akváriumom, mit csináljak a halakkal? Egy éve próbálkozom, már mindent megtettem nem kis pénzt öltem az egészbe, de az alga mindent tönkre tesz. Meguntam. A felszereléssel nyilván semmi gond, majd eladom, növények sem izgatnak, de mit csináljak a halakkal? Főleg hogy valamelyiknek az egészségével kapcsolatban sem tudom azt mondani hogy oké. Megölni biztos nem tudnám őket.
2018. jan. 22. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
hirdesd meg ingyen elvihetőnek, biztos lesz aki befogadja őket. Sajnálom, hogy belefáradtál, de az akvarisztika ilyen, sokszor vannak olyan helyzetek, amikor kőkemény agymunka kell egy egy helyzet megoldásához.
2018. jan. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Boltba is be lehet őket vinni.
2018. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
merre felé, és milyen halak?
2018. jan. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Eger, 2 páncélos 5 vörös neon 5 fekete neon 1 gyöngy gurámi 10 vörösfejű pontylazac
2018. jan. 22. 20:00
 5/15 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem hány literben voltak?
2018. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
144l
2018. jan. 22. 22:03
 7/15 anonim ***** válasza:
220 km, kicsit sok. Kb egy időben kezdtük, azt nem mondom hogy nálam semmi gond nem volt, de nem értem mitől ennyire elkeserítő az állapot van nálad. Az alga minden akváriumban jelen van bizonyos szinten, de kordában lehet tartani. Gondolom utána néztél mindennek mikor belevágtál, nem csak úgy dirr-durr-kandúr módra. Milyen algáid vannak?
2018. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocs hogy írok, de nekem feltünt valami. Azt írod 'a felszereléssel nyilván semmi gond',ugyan akkor algásodsz, és az egészségi állapotokról azt írod 'nem biztos hogy oké'. Biztos hogy jó a felszerelés???
2018. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Led világítás 30 lm/liter napi 8

220W-os melegítő 26 C°

Külső szűrő: JBL CristalProfi e901 greenline

Vannak élőnövények, kvarchomok talaj.

Heti 20%-os vízcsere.


Már egyszer újra csináltam mert kritizálták a talajom, szerettem volna páncélosokat így homokoz változtattam. Először csak barna algám volt meg a levelek mindenféle, nem volt szép.


Újra indítás után ki lett cserélbe a talaj, tettem bele két db szőlő ágat. Pár hónap után fonal alga jelent meg elég erősen. Később kivettem a fákat, mert arra gyanakodtam. Utána is jelen volt még, maradt a belső szűrőm, addig egy olyan hatalmas szivacsos biológiai belső szűrőt használtam. Szűrőcsere.


Most pár hónapja a kék algával szenvedek, eddig csak talajon volt, de 1-2 hét ráment növényekre nagyon erősen, ki sem bírom rendesen takarítani.


Már közel 200 000 rá lett költve az akvára, én nem gondoltam hogy ez ekkora macera és ennyi pénz, annyi embernek van szép akváriuma. Egyszerűen eleve nem feltétlen akartunk ennyit rászenni, másrészt unom már hogy hétről hétre újra az egészet rendbe kell raknom és könyékig turkálni benne hogy 1-2 napig normálisan nézzen ki.


A kék algát egyébként kezeltem 3%-os hidrogén peroxiddal is, el is tűnik másnapra teljesen, de az a baj hogy ambúliát is megégeti egy kicsit így nem kezelhetem folyamatosan ezzel, meg akkor megint havi 800 forint erre megy el. Belefáradtam.

2018. jan. 23. 11:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellel. A mhelyemen volt ekkora akva, ott is külső szűrő, egy év alatt ellepte az alga. Nem vagyok profi, de úgy tűnik bár jók ezek a szűrők, az áramlás nem túl erős mellettük. Pláne egy nagy akváriumnál. Ez sok algának kedvez, én is tettem egy nagy sziklát a belsőszűrő elé, takarásnak, meg is lett az eredménye. A szikla előtt a kavics agancsalgás lett. Na ment nekem is a kínlódás. Olvastam régebben hogy csökkentett világítás mellett viszzahúzódik a kék alga, meg a rossz vízminőség az oka. És az se jó ha nincs nitrát a vízben, levegőböl is képes felvenni. A barna alga meg nem nagy gáz, visszahúzódik idővel, lehet hogy türelmetlen vagy. Mondom én mit csinálnék. Eladnám a külsőt, árából vennék egy erős belsőt és egy esőztetős szűrőt. Vízbe 2 hyperol tabletta, napi 6 óra világítás, kétnaponta etetés. Nálam 20lumen a világítás/liter, sima kavics talaj(esztrit betont rostaltam ki), egy 800l/ órás belső és egy akasztós külső a másik sarokban, olyan növények amik levélen veszik fel a tápanyagot. Ez 110 literre. Volt egy kis barnaalga, de eltünt. A belső szűrőt meg felhoztam vízszintre, az fodroz. Így megy most két hónapja, tetszik.
2018. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!