Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe karmosbéka tartása?

Törpe karmosbéka tartása?

Figyelt kérdés
Hány literes akvárium? 25 l elég? Mit eszik? Garnélával társítható?

2018. jan. 27. 20:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg azt írja az az ismertető, de egy 80x40-es hely az 5 sima karmosnak kicsi, főleg, ha csak egy kekeckedő is van közöttük. 2-3-nak tényleg elmegy, ha megférnek egymással. De, mint említettem nekem 2 sem fért meg egymással...

Kérdező: ha nincs egy 45 literes akvának helyed, akkor inkább ne tarts békákat. Tarts egy madárpókot, annak jó az a 25 literes méret, egy közepes testű fajnak. Vagy tarts néhány trópusi csótányt, bár ebben tényleg csak pár példány fér el.

Nem az a lényeg, hogy mindenképpen legyen egy állatunk, vagy valamilyen állatunk, hanem az, hogy ha már van, akkor azt tartsuk rendesen. Ha nem tudjuk rendesen tartani, akkor várni kel, míg a feltételek megvalósulnak, és akkor kell majd az állatot beszerezni.

2018. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül hogy elnéztem, a 25 liter akkor se jó.
2018. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
17%

Tegnap írtam a"25 literesek"-ről. Miért pont ezek jönnek mindig??

Egy porfészekben lakunk, van egy állateledeles. Lehet nála 9, 11,13,17,19 25, 32 és40 literes "akváriumot" kapni. Azért érdekes, nem????

2018. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Salx Narval ***** válasza:
Én is úgy jártam a békákkal mint a 6-os válaszadó csak én a törpékkel, pedig nagy vegyes akváriumban voltak (ez sem igazán jó ötlet de megoldható, mármint a vegyes akvárium). Okulva a dologból ezután 1db békát tartottam csak. Én nem vettem észre rajtuk, hogy annyira odalennének egymás társaságáért amikor többen voltak, sőt inkább csesztették egymást, vagy ép tojtak egymásra. Gondolom ivarérett korban más a helyzet de addigra nálam már külön éltek. Ha a törvény nem tiltaná azt mondanám 1db békának elég a 25-liter, így viszont azt, hogy 30-40 literbe 1 db, vagy 1 pár.:D Garnélákkal ne társítsd és ekkora helyen halakkal se, pár közepes csiga esetleg jó lehet és vízibolha is telepíthető mellé etetési céllal. A törpék vizébe is kell egy szabályozható szűrő (én akasztós szűrőt használnék a kis hely miatt). Szerintem a heti 30% vízcsere elég. Fűtött akváriumra kell tető, fűtetlenbe megteszi egy szúnyogháló is. Viszont jó ha van bújóhely és dús növényzet. Élő eleséggel etesd, ha elfogadja próbálkozhatsz mással is, az enyémek megették a fagyasztottat is nagyobb korban, amikor kicsik voltak akkor viszont majdnem a szájukba kellett tenni a tubifexet.:D
2018. jan. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes választ!
2018. jan. 28. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!