Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik a bettám?

Miért nem eszik a bettám?

Figyelt kérdés
4 napja vettem egy bettát, és még nem láttam hogy enne. adtam neki fagyasztott tubifexet de nem foglalkozott vele mikor bedobtam, aztán száraz szúnyoglárvával is próbáltam, de nem érdekli. Amúgy úszkál, van fűtve és szűrve a vize, növény is van mellette. Lehetséges, hogy evett mikor nem láttam és annyi elég is neki?
2018. jan. 28. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha egyből nem úszik rá a kajára akkor valószínűleg baja van és nem hinném hogy enne később amikor te nem látod. Mekkora helyen van, hány liter az akvárium és hány fokos a víz? Heti részleges vízcsere megvan?
2018. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs legalább 20-25 literes az akvárium szivacsszűrővel akkor a rossz víz miatt, írd le a tartási körülményeket ennyi infóból lehetetlen bármit is mondani.
2018. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
20 literes az akvárium, van szivacsszűrő , a vize 26-27 fokos, most lecseréltem a vizét, még elég félős
2018. jan. 28. 15:01
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és le van fedve az akvárium teteje
2018. jan. 28. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem, teljese reménytelen. Akinek ezt írtam, tudni fogja.
2018. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi neki az akvárium egyébként, 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani, itt a jogszabály is ha nem hiszed el:


[link]


"1/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

14. §

d) Tilos gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben tartani."


Az hogy "lecserélted a vizet" gondolom azt jelenti hogy szépen kitakarítottad az egészet amit soha nem szabad csinálni. Gondolom mielőtt elhoztad nem járattad üresen az akváriumot 2-3 hétig. Ezek mind olyan hibák ami a hal életébe fog kerülni.


[link] Itt olvasgasd el a kezdőknek és az akváriumról fülek tartalmát, ezt a hal elhozatala előtt kellett volna megtenni.

[link] /index.php?mit=74 Itt pedig olvasd el mit igényel a betta és hogy miért nem lehet ilyen kicsi akváriumban tartani. Ha még valami nem egyezik a fent leírtakkal azokból a tényezőkből amit biztosítasz neki akkor korrigáld. Nem fél a halad hanem rosszul van.

2018. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!