Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Opálos a víz az akváriumba,...

Hfghnrxhx kérdése:

Opálos a víz az akváriumba, mitől?

Figyelt kérdés

Van egy 63 literes akváriumom,abba 2-szivacsszűrő,egy Resun Magi 200 belsőszűrő.

Van benne még 10-guppi,1-anci (kb4-cm)

Van bent 2 élő növény. A világítás egy "Boyu" lámpa ami az akvárium üvegére csavarozható ami 9w 6400K...

Egy termosztátos vízmelegítő 100w ami állandóan 25'c van.

A szürők folyamatosan működnek!

A világítás napi 12óra hosszat működik



2018. jan. 29. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Kicsi a szűrőfelület, nem szűrő inkább habverő.

Ilyet beszerezel nem lesz gondod:

[link]

2018. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha váratlanul következett be, akkor valamilyen mikroorganizmus elszaporodott a tápanyagban dús vízben. Kevesebbet kell a halakat etetni, több élő növény kell és talán sok a napi 12 ó megvilágítás. Emellett lehetséges, hogy a szűrő nem működik megfelelően. Érdemes lenne 1 csésze erősen csersavas teát beleönteni a vízbe.
2018. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csersavport?? Azt honnan szerezzem be? És nem árt az a halaknak?

Metelinkékkel mi a helyzet? Arról hallottam ,hogy jólehet,de nem mertem tenni semennyit sem!

2018. jan. 29. 18:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Metilinkék az gyógyszer, te se szedsz antibiotikumot egészségesen mert mondjuk büdös a levegő a szobádban. Ha azt beleraknád lenullázná a biológiai szűrésedet és ennek hiánya mérgezést okozna a halaidnál leghamarabb ammóniából, de ha túlélik akkor jönne a nitrit és nitrátmérgezés, szóval bele ne rakd.


Szerintem cseréld le egy erősebbre a szűrőt.

2018. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!