Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fodros levelű vízikalásszal...

Fodros levelű vízikalásszal tapasztalat?

Figyelt kérdés
Elindult a virágszár (vagy mi a neve, nem tudom), már vagy fél méter. Ki kell rakni víz fölé, vagy hagyjam. Hol virágzik?
2018. jan. 29. 17:24
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Kinő a vízből és ott virágzik, igazából ez olyan magháztok. Ha szeretnéd, hogy beérjenek bár nem sok esély van rá, arra vigyázz, hogy amennyire lehet távol kerüljön a lámpák melegétől mert azok hamar kiszárítják.
2018. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ki kell tenni, hogy víz felett legyen. Ha oda teszem ahol az üveg le van vágva, most úgy kb 3-4 cm re van a vízfelszíntől. led van, nem melegít nagyon, távol is van tőle. ez így jó neki?
2018. jan. 29. 18:21
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Kinő az magától a vízből ha mégsem azzal nem hiszem, hogy segítesz ha kiemeled. Elég sok minden kell ahhoz, hogy magot érleljen az biztos, hogy jól érzi magát a helyén ha virágzik.:D Páradús, de mégis szellős, világos de nem szárító meleg kell, úgy mint a természetes vizek feletti párás meleg és világos helyek. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok ilyen szempontból, hogy beépített akváriumom van viszonylag nagy de "zárt" légtérrel, így nincs üvegtető és a világítás is feljebb van. Természetesen ennek a megoldásnak hátrányai is vannak de a vízfelszínen élő növényeknek kedvező ez a légkör. Hát nézd próba szerencse, sokat nem nagyon tehetsz, amennyire tudod igazgasd el. Látnom kellene milyenek az adottságok és még akkor sem biztos, hogy tudnék jó tanácsot adni az adott körülmények miatt. Pár fotó esetleg segíthetne kitalálni valamit ha gondolod.
2018. jan. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Annyira nem lényeges, csak már ez a harmadik szál, abban nem voltam biztos víz alatt kell e tartani, vagy nem. De néztem rajzokat, látni hogy kinő. Az első szálat véletlen odacsíptem a tetővel, megroppant-tönkrement. A második takarításnál levált, nem tudom miért, pedig vigyáztam. Nem fűzök nagy reményeket hozzá, de ha kint érzi jól magát, ám legyen. Rajtam nem fog múlni.
2018. jan. 30. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!