Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegség lehet ez?...

Milyen betegség lehet ez? Afrikai sügéres akiról van szó. Tünetek: Rángatózás, dörzsölődés, szapora pipálás.

Figyelt kérdés
Bejáratott akiban(3 hónapos-90literes) 1 hete belső szűrőről külső szűrőre váltottam(Tetra ex800,vízcsere a cserénél nem volt, és belső szűrőben bejáratott siporax ment töletetnek a külsőbe.Egy anci volt eddig az akiban illetve 4 fajta élőnövény. A váltás után pár napra rá kerültek bele az afrikai sügérek(6db)az akiban. Már első nap a Yellow néha a kőhöz dörzsölőzött, de tegnap este egy másik példányon is észrevettem a hasonló tünetetket, ráadásul ő egy-kétszer meg is remegett.Tegnap csináltam porszívózást,és 10%-os vízcserét. Vízcsere előtt az esőztető a vízfelszín fölött volt 1 cm-rel,csobogott, vízcsere után pont ellepte, és csak a felszínt mozgatja most. Ma reggelre a legtöbb sügérem pipált, de nem a vízfelszín tetején, hanem a középzónában. Első sügéres akim lenne,és az etetésben is bizonytalan vagyok még, ezért sok minden okozhatja a bajt, ezért is kellene egy hozzáértő segítsége. Ami furcsa, hogy a Sera (piros) sügéres tápját nem olyan lelkesen eszik, mint pl a Tetra Min-t.Viszont nem tudom, hogy ez utóbbi adható-e nekik egyáltalán a bélgyulladásos hajlamuk miatt. Az állatkereskedésben az jött le nekem mikor kérdezgettem, hogy nem igazán vágják a sügéres témát, remélem itt valaki tud segíteni. Abban is szívesen fogadnám a tanácsokat, hogy a Tetra ex800-nak mehet-e a kifolyó csöve teljesen megnyitva, vagy azért fojtsam el, mert nem szeretik a sügérek az erős áramlást.Előre is köszönöm a válaszokat!

#betegség #sügér #szűrőváltás
2018. jan. 31. 09:22
 1/5 anonim válasza:

ha rákeresel arra az oldalra hogy www.allatbetegsegek/doktorpeter6/822456.hu

ott mindent megtalálsz:)

2018. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
90 literben mi a fenét keresnek mbunák? 300 litertől tarthatóak... jobban járnak ha még most az elején gyorsan kimúlnak...
2018. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
a kaja is szar nekik, nem hiszem el , h lehet valaki ennyire béna az internet korában...
2018. jan. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
én tudok segíteni, vidd vissza őket és tartsál kisebb testű neolamprplogusokat (tanganyika tó), ők nem verik egymást agyon ivarérés után, nálad szét fogják verni egymást...
2018. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
30% vízcsere és 5-6 csapott evőkanál só megoldaná valószínűleg a dörgölőzést de ekkora helyen nem tarthatod ezeket a halakat. Fertőzöttek lehettek már akkor is amikor elhoztad. Mindegy mit csinálsz a szűrővel itt elfognak pusztulni a stressztől akkor is ha meggyógyítod őket. Nyers fagyasztott kajával etesd őket (pl sórák, malawi mix) és eltördelt kicsit beáztatott algatablettával amíg megoldást nem találsz az elhelyezésükre. Ebben az akváriumba egy-két szép kolónia csigasügér tartható.
2018. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!