Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 72 l akváriumot indítanék...

Ammor kérdése:

Egy 72 l akváriumot indítanék tudnátok segíteni hogyan kezdjek neki az biztos hogy 1*15w t8 as fénycső van Szűrőt nem tudom még belső vagy külső? A növénynek milyen legyen? A táp talaj és milyen növény legyen benne? A halakat később hozzá igazítom

Figyelt kérdés
2018. jan. 31. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
"A halakat később hozzá igazítom". Már rosszul kezdődik.Itt a halakon a lényeg, nekik kellene illő körülményeket kialakítani. A 72 liter nem túl sok, döntsd el milyen faj lenne benne. Ajánlom az akvaguru kezdőknek szakaszát, olvasd el. Minden benne van. Utána ha valamit nem értessz, kérdez bátran.
2018. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jól gondold át hogy akarod-e, sokaknak van, sokaknak látszólag megy nagyobb megterhelés nélkül is, de egy akváriumot beállítani nem nehéz.


Vagy a halak fognak szenvedni, vagy te az algával. Döntsd el hogy akarsz-e növényeket vagy sem. Ha nem akkor elég a kisebb fény, ha igen akkor nagyobb kell. 72l-esbe már illik egy külső szűrő, kérdezz utána mekkora kell a tiedbe, amit írnak gyártók alsó határnak, az egyáltalán nem igaz.


Ha akarsz növényeket, akkor valami egyszerűbb gyorsan növő, kocsány nélküli ambúlia, indiai vizicsillag, fodros vizikehely, valesneria, valamilyen crypto is simán befér, de ha élő növényeket akarsz, akkor már tápok is kellenek hozzá, micro/macro/carbo táp, amit naponta kell adagolni, egy évre egy is egy olyan 15-20kba simán benne van. Ezekhez ahogy mondtam kell már erősebb világítás, fénycsövekben nem vagyok annyira jártas, ledből 30-40 lm/liter kell low körülményekhez. Szerintem egy foglalat nem is elég. T8 talán nem is a legjobb szabvány.


A táptalaj nem kell mindenképp, lehet sima kertitavas talaj, de szerintem ha első akva, akkor hagyd ki, és használj JBL manadot, számold ki, úgy 5-6 cm magasan kell lennie mindenhol.


A halakat ne később igazítsd hozzá mert nem ha az akva megy is, lehet nagy nitrát/ammónia szint ami miatt halak stresszelni fognok hullani kezdenek és a többi és a többi. 1 hetet üresen menjen az akva és 70 literbe se nagy halak, se sok hal nem fog fírni. Egy olyan 10 db-al számolj.

2018. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóval nehéz beállítani! :D Nem könnyű, vagy simán nehéz akart az ott lenni.
2018. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Skid05 ***** válasza:
Ha jól értem elsősorban növényt szeretnél tartani, ha ahhoz igazítanád a többit, de 15W alatt 72 literben csak akkor maradnak meg növények, ha a lámpa alá kötözöd őket, akkor is csak a szerényebbje (anubias). Igaz legalább talajra nem kell költeni. Mégis ami a legnagyobb költségminimalizáló az a tudás megszerzése, ugyanis az szinte ingyen van és korlátlanul rendelkezésre áll. Olvass.
2018. jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 patterson ***** válasza:
gúgli...akvarisztika kezdőknek...
2018. febr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!