Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az gáz ha az akváriumi szűrő...

Az gáz ha az akváriumi szűrő olyan gyengén szívja-fújja a vizet, hogy a növényeken se látszik?

Figyelt kérdés

Ezt a szettet vettem meg:


[link]


Azt hittem hogy a vízfelszínt fodrozni fogja, de nem, csak búg egy kicsit, meg remeg az asztal minimálisan. A vízen semmi nem látszik, ha benyúlok a vízbe, akkor minimálisan érzek valamit.. A szűrő csövén van egy buborék, az se mozdul sehová... Vagy én üzemeltem be rosszul? A pöcök a maxra van állítva, csak be kellett dugni.



2018. febr. 2. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért 300 l/h-nak mozgatnia kéne a vizet. Nekem van 300 l/h-s eheim vízpumpám, annak emelnie is kell a vizet kb 35 cm-re, de még úgy is van ereje. Nem Niagara, de erősebb, mint ahogy leírod a tiédet.

És csak rosszabb lesz, ha elkezd beérni a szivacs!


Egyébként önmagában ez még nem lenne gáz, több dolgod lenne vele, vannak hátrányai, de megoldható.

Mármint ha egy 500 köbcentis szűrőközegen szivárogna át úgy a víz, hogy nem sok áramlást generál.


Mert úgy legalább a biológiai szűrés meglenne, nem mérgeznéd le az akváriumot.

Ilyenkor gyakori aljzatporszívózás szükséges, illetve érdemes fokozottan figyelni a növények egészséges növekedésére, mert a pangó víz jobban kedvez az algák többségének.


De ez téged nem érint, és ez a lényeg, hogy valójában azért gáz, mert nem csak mechanikai szűrésed nincs, de ebben a szűrőben egy gyufás skatulyányi szivacs van, pontosan ugyanannyira alkalmatlan megfelelő méretű baktérium kolónia kialakulásához, mint amennyire alkalmatlan ez a vízforgatás mechanikai szűrésre.


Mivel a szűrésnek semelyik részét nem tudja elvégezni, csak búg, így maximum ha rámászik egy csiga, elmondhatod, hogy van egy búgócsigád, de ezt így szűrő helyett használni nem lehet.

E mellé a készülék mellé egész pontosan 2 db zebracsigát lehet biztonságosan betenni.

2018. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb erről beszélünk folyamatosan. Előbb kérdezni, utána vásárolni. Tedd el, talán 20 literben 4-5garnélával még elboldogul.
2018. febr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mérd ki a szűrő szivattyújának teljesítményét. A kifúvó csőhöz illessz passzentosan egy műanyag csövet, merítsd a szűrőt vízzel telt vödörbe és a műanyag cső végét vezesd egy háztartási mérőedénybe, annak hiányában egy fazékba vagy edénybe. Ellenőrizd, hogy 1 perc alatt mennyi vizet pumpál ki. Ha a névleges teljesítmény nem éri el percenként a 4-5 litert, akkor reklamálj és kérj cserét.
2018. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A szerző szeretne anonim maradni

Világítást szűrést erősebbre kellett cserélni növényes akváriumhoz. De ez szonte az összes szettnél így van. Egyébként tökéletes. Amai napig megy."


Az általad idézett site on ez az egy db. vásárlói hozzászólás van! Legalább ezt elolvashattad volna.

2018. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az oldalán van egy átfolyási mennyiség szabályzó gomb, azt át állítottad maximumra?
2018. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
miért lenne gáz? ha nincs mechanikai szennyeződés a vízben akkor jó.
2018. febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Szereld szét, nézd át és rakd össze újra, azért ettől jobban kell, hogy nyomjon, pláne tiszta szivaccsal.
2018. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!