Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma elpusztulva találtam az...

Suti71 kérdése:

Ma elpusztulva találtam az egyik ancimat. Rajta valami férgek hada. Még bem találjoztam velük kb 5-10 mm. A talajon és az üvegen is rengeteg van. Mik ezek? Hogy lehet kiírtani?

Figyelt kérdés
2018. febr. 4. 09:24
 1/7 Bubuka508 ***** válasza:
0%
Mi az az anci?
2018. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Mi az az anci???
2018. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Algaevő harcsa.
2018. febr. 4. 09:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Az anci Ancistrus cirrhosus röviden.

A féreg valószínűleg planária.


Nagyon kicsi az esélye, hogy a planáriák végeztek a hallal, bár ha még nagyon kicsi volt és rengetegen vannak a planáriák, elképzelhető.

De inkább másba pusztult bele az anci, és utólag mentek rá a férgek.


Kiirtani... hát nem könnyű, erős vegyszerekkel lehet. Esetleg planária csapdával lehet ritkítani őket.


Minden esetre valószínűleg bőven túletetsz, ha ilyen inváziód van! Ha nincs fölösleges kaja, nem tudnak így elszaporodni!

És a túletetés akár ok is lehet az anci pusztulására!

2018. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A halakra veszélyesek?vagy esetleg feleszi őket valamelyik hal?
2018. febr. 4. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:

No plamnaria hatásos ellenszer ellenük, de elég drága, pláne nálunk. Néha eBay-ről még postával is olcsóbb.

[link]

Nagyon hatásos szer, mert kevés kell belőle és maradéktalanul kiirtotta a férgeket. De pont ez a bosszantó is benne, hogy az ember kiad 5 ezer forintot, aztán egy 54 literes akvárium esettén, a kezelés után, kb a 90%-a még megmarad.

Másik ami olcsóbb és könyebben hozzá lehet jutni az a Fenbendanin, ez lényegében állatoknál használt féreghajtó. Elvileg recept nélkül is adnak, de legtöbbször csak állatkórház közelében lévő patikák tartanak ilyent. A többi inkább csak rendelésre hoz.

Valahol itt a fórumban írták az adagolást is, de mikor a nagyban használtam, akkor annál kicsit többet tettem bele ha jól emlékszem, és úgy volt hatásos

[link]

2018. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyobb ragadozó halak lehet hogy csipegetnek belőle, de kiirtani nem fogják.

Hogy veszélyesek e a halakra, nem lehet tudni, ahogy mondtam is kicsi az esélye, de azért van.

Több féle planária is van, állítólag ha nagyon sokan vannak, akkor ha valami kisebb halra rá tudnak mászni, akkor levadásszák. Márpedig az anci az aljzaton meg az üvegen tanyázik, szóval elvileg elképzelhető.

2018. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!