Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi van a halaimmal? Többi...

Hfghnrxhx kérdése:

Mi van a halaimmal? Többi lent! SOS!

Figyelt kérdés

Mostanában pusztulnak a halak..

Az akvárium : 63L

3-élőnövény

Termosztátok vízmelegítő (a víz állandó 25'c

Resun Magi 200 +nagy szivacsszűrő

Aljzat szinezett gyöngykavics

Lámba "Boyu" lámpa 6500 K

A halak először elkezdenek a víz aljára süjjedni és pipálnak,néha-néha feljön a felszínre és ott is csak pipál.Majd kígyósan és lassan úsznak.

Majd végül elpusztulnak. Mi a baj?

Eleség : szárított vörösszúnyog lárva

2-féle algatabletta ( süllyedős + üvegre tapaszthatós)

Tetra lemezes "általános haltáp"

Színfokozós táp

Szoktam adni főzött kígyóuborkát és sárga répát is.

Halak : 1 neon mert csak az maradt

7 guppi

Amúgy a víz elég tisztának látszik

Vannak újszülött kisgubbbik de azok eggyelőre nem píszkítják a vizet,majd ha megérik tovább rakom őket egy nagyobb aksiba!

Először valami mérgezésre gondoltam,de a kishalak élnek és virulnak pedig ha valami a vízzel lenne akkor a kicsip halnának meg először!

Köszi a válaszokat előre is!



#betegség #guppi #rejtéjes pusztulás
2018. febr. 7. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem romlott el valamelyik készülék az akváriumba?
2018. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem,töbször is megnéztem... Minden kafa,nem értem miért van ez???
2018. febr. 7. 17:47
 3/12 Skid05 ***** válasza:

Mennyi idős az akvárium?

Néhány alapvetőt kihagytál. Vízcserékről nem írtál, szűrőtisztításról. A legnagyobb baki, a szűrő igazi játékszer, gyári 40l-es ajánlással.

A halak eddig jóval többen voltak ezek szerint, a számuk vélhetően a szűrőben élő minimális baktériumhoz redukálódott vagy még fog is(biológiai egyensúly). Megfelelő talajban jelentős számú baci telepedne meg, de a festés eltömíti a pórusokat, így fokozott terhelés hárul a szűrőre, a növények is gyűlölik. A légszomj klasszikus esete az ammóniának, kemény csapvízben különösen veszélyes, a kopoltyúk nyálkahártyáját károsítja. Sokféle száraz tápot adsz, hosszú távon nem a legjobbak sem a vízminőség, sem a halak élettartama szempontjából. A felsorolt tápokból arra következtetek, hogy a túlterhelt szűrő még túletetéssel is szembenézett.

2018. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
A szűrőt jóval nagyobbra kellene cserélni ( a 80-100 literhez ajánlottak kb a 60-literhez valók), növényekből sem ártana több főleg úszó és lebegő növények. A talajt sem ártana kicserélni de legalább heti szinten kellene "porszívózni" és 30% vizet kellene cserélni szintén hetente. Igen az elképzelhető, hogy a lecsökkent létszám miatt élhetőbbé vált az akvárium de ettől még nem jó így.
2018. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Vízcserét heti 25-30%-ost csinálok rendszeres talajpórszívózás mellett.

Akartam vásárolni békatutajt mert olvastam, hogy "minimálisan kíszűri a mérgező anyagokat a vízből" de nem találtam sehol sem... Igyekszem, hogy jó sok növény legyen....

Gondoltam úgy jó lesz, hogy a motoros belső szűrő (ami tényleg 40 Literre van) + a szivacsszűrő ami max 25-30L és így kiegyenlítik egymást...

Azt akvárium lassan másfél hónapja kegy halakkal!

Van egy halas öregúr akinek a haps boltjából vettem 5-nőstény guppit. Azután kezdődtek a bajok...

Jah és ott láttam ilyen növényt ami a vízfelszín alatt levlbegett. ( olyan mint egy hínár csak ilyen kis "tűlevelek" vannak rajta és nem kell elültetni, az nekem megfelene csak nem láttam máshol olyat és az eladó pedig nem ad el belőlűk egy szálat sem.

2018. febr. 7. 22:47
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Elképzelhető, hogy behurcoltál valamilyen fertőzést a gupikkal amire a neonok érzékenyebbek voltak, ezután majd fertőtlenítsd az új halakat és ha van rá mód pár hétig tartsd karanténban mielőtt a többi közé teszed. Igen a tüskés hínár jó volna, talán majd kapsz valahol, a növényeket is fertőtleníteni kell. Tegyél 10-literenként 1 csapott evőkanál konyhasót a vízbe, vízcserekor nem kell pótolni, így pár hét alatt kiürül.
2018. febr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Úgy értettem, hogy a halak közé az akváriumba tegyél 5 kanál sót, 63 literre kb ennyi kell.
2018. febr. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Skid05 ***** válasza:

A növényzet sokat segít egy akvárium egyensúlyban tartásában, jó az elképzelés, a tűlevelű tüskéshínárért fórumokon érdeklődj, néha kagylótutajt is el lehet csípni.

Ez a világítás – a „Boyu”-ból szettre következtetek, 8W led? – vélhetően amúgy is kevés lenne a talajba való ültetéshez, amit meg lehet próbálni az a hólyagos vízikehely (=óriás crypto) egy kerámia ültetőedénybe kommersz homokba ültetve, gyorsan megnyúlik kis akváriumban így közelről kapják a levelei a fényt, másrészt nagy nitrátfogyasztó és a legtöbb boltba 1-2 tövet mindig bevisz valaki.

A szivacsszűrő nonstop megy az indítás óta? Mert sokan kihúzzák éjjelre a pumpa hangja miatt, másrészt áramlást nem generál, ezért használják talaj nélküli ivadéknevelőkben. A szűrésed erősen sérülékeny. Klór ne érje a szivacsokat! Aljzat/szűrőtisztításnál indítóbaci-adagolás! Minimum nyárra a szűrést tuningolni kellene, mivel a 2 szűrő együtt is alig mozgat, akkor pedig nagy szükség lesz egy megfelelő oxigénszintre. Remélem a 4 hét bejáratás meg volt a 8+x hal előtt, új halakat véletlenül se telepíts, a cserék léptéke jó.

2018. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A világítás napi 12 órát megy,a lámpa olyan akvárium üvegére csavaroshatós... Nem led hanem "u" alaku neon cső.

Az akvárium indítása óta folyamatosam működnek a szűrők éjjel nappal mert megoldottam a "hangos légpumpa" problémát!

A halak folyamatosan kígyósan és lassan úsznak,a többi ami elpusztul pontosan így viselkedett....

He nemtudok tenni semmi akkor muszály lessz megvárnom amíg kiürül az akvárium a halak terén,majd beszerzek egy erősseb szűrőt és más halakat majd...

2018. febr. 8. 11:32
 10/12 Skid05 ***** válasza:

Ha hirtelen következett be és nincsenek látható elváltozások (baci, gomba, parazita), akkor valamely vegyület a vízben kritikus értéket ért el. Bizonyos talaj/dekor festékek is oldódnak a vízben ill. a guppik telepítése felboríthatta az amúgy is instabil egyensúlyt, a két faj közül a neonok a kevésbé toleránsak, ekkora szűrőfelület mellett a 4 hét bejáratás a minimum, nem tudom, hogy megvolt-e, ha nem, az a folyamat forrása.


Egy 20l-es medence, pár ezres tétel, később karanténként jó haszna lenne, ebbe ideális a resun is, felszín alatt legyen, mozgassa a vizet, bacikultúra pár százas tétel, friss víz előkészítve, a halaknak ugyan limit alatti, szinte mindenhol jobb ideiglenesen, mint ahol most vannak. Ne fedd, hadd oldódjon az oxigén. Monitorozd őket folyamatosan. Kajával óvatosan, csak ha elfogadják és minimálisan, ha nem, kivenni. A továbbiak előtt pedig rágd át magad újra a tematikus oldalakon (akvafarm, akvaguru).

2018. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!