Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért úszik a halam a víz...

Miért úszik a halam a víz felszínénél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az akváriumom 240 l, szűrés, levegőztetés és fűtés rendben van benne. Van egy sakktábla sügérem, ami tegnap este óta nagyon közel úszik a víz felszínéhez. Pipálás jeleit nem mutatja csak nagyon ritkán csinál hasonló mozdulatot. Összesen 4 sakktábla sügérem van, de csak ez az egy viselkedik így. A többi halam is mind rendben van. Miért csinálhatja?



2018. febr. 7. 17:37
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha a többi hallal minden rendben van talán nincs elegendő barlang, bújóhely, növényzet stb a talaj közelében 4 halnak. Elég kényesek a vízminőségre is. Figyelgesd hátha látsz még valami figyelmeztető jelet mert amit írtam csak egy tipp, korántsem biztos, hogy a bújóhely hiánya miatt zavarták fel a többiek.
2018. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos szerintem nem ez a baj, mert nagyon sok a búvóhely, de lehet megpróbálom majd kicsit átrendezni. Ph szinten kívül mi lehet még a baj?
2018. febr. 7. 19:28
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Sakktábla? Könyörgöm legalább azt a pár faj nevét tanuljuk már meg latinul amit tartunk.
2018. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
A víz keménysége is probléma lehet bár ha a többit nem zavarja akkor őt sem kellene. Esetleg tegyél a vízhez tőzegkivonatot, égertobozt, vagy csersavport, mármint ha nem használtál eddig. Sajnos más ötletem nincs, talán nincs nagy baj.
2018. febr. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
A részleges vízcseréket milyen időközönként és mennyiségben csinálod? Milyen és mennyi hal van még rajtuk kívül?
2018. febr. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#3 Crenicara filamentosa, most már elégedett vagy? Gondoltam, hogy a tudományos nevét kevesebben ismerik fel, ezért használtam a sakktáblát.
2018. febr. 8. 07:00
 7/9 A kérdező kommentje:

Salx Narval: köszönöm, azzal megpróbálkozom!


Olyan 1,5-2 hetente szoktam 1/3-os vízcserét csinálni, de ha úgy látom, hogy már ráfér, akkor gyakrabban is. Az akváriumban még van: 6 vörösorrú torpedómárna, 10 rózsa lazac, 10 villásfarkú kalázshal, 2 törpe kakadu sügér, 4 sakktáblasügér és egy arany algaevő harcsa

2018. febr. 8. 07:06
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát, azért ez elég sok hal és nagyobb testűek is vannak. Mindentől függetlenül és jó szűrés mellett is ajánlanám a heti 30% vízcserét és talajporszívózást. Ide azért már kellene a dús növényzet mellett is egy megfelelő kapacitású külső szűrő és egy belső kiegészítő szűrő sem ártana.
2018. febr. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Eheim 2080 Professionel 3 1200XL külső szűrőm van és azért 240l elég sok. Minden héten porszívozom, hogy ne legyenek esetleg étel maradványok vagy ürülék az aljzaton :)

De mostantól minden héten csinálok majd vízcserét!

2018. febr. 8. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!