Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aqua Garden Micro Combi...

Aqua Garden Micro Combi vízinövény tápoldatot hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Még nem használtam növénytápot és inkább tanácsot kérnék mielőtt belevágok.

Vásároltam Aqua Garden Micro Combi vízinövény tápoldatot, tudtommal ez elég jó növénytáp.

130 literes dús növényzetű, halas akváriumba hogy adagoljam?

A válaszokat előre is köszönöm.



2018. febr. 8. 12:36
 1/3 Skid05 ***** válasza:

„Édesvízi halas akváriumok, akváriumi kertek növényeinek tápanyag utánpótlására 5ml (1/3 kupak) tápoldat /50 liter víz töménységben hetente az akvárium vízéhez adagolva.”


Bár makrora szokták alapvetően javasolni, én itt is a napi adagot favorizálnám (ha lesz carbo akkor azzal párhuzamosan), a mikroelemek is napi szinten fogyogatnak. Habár meg kell említeni, hogy a kelátok között dtpa is van, ami stabilabbá teszi a nehézfémeket a vízben, de a heti 25-30%-os cserét nem hátrány megejteni így sem. Minden használat előtt rázd fel egy kicsit mert a mikrotápok nem homogének, a vas ülepszik.


Másrészt a kérdés alapján nem tiszta, hogy eddig mivel fejlődött a dús növényzet táp nélkül? Mert vagy a makro vagy a mikro hiányozni szokott. Alapból a gyári ajánlást bele lehet önteni naponta vagy a heti adagot harmadolva pláne dús florához: mondjuk 110 liter nettóhoz kb 1,5 ml/nap, vagy 3,5 ml három adagban, patikai fecskendővel (10 ml, 5 ml) ki lehet adagolni.

2018. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát!

Nem tudom hogyan fejlődött a növényzet ilyen dúsra, de eddig nem adagoltam semmiféle tápanyagot.

Valisneria, fodros vízi kehely van az aksiban, gondolom a halak szennyezésétől fejlődtek eddig.

Az lenne még a kérdésem, hogyha naponta adagolnám úgy ahogy írta akkor előtte fel kell kevernem vízzel a növénytápot vagy így mehet bele?

2018. febr. 8. 20:18
 3/3 Skid05 ***** válasza:

Igen, a fodros meg a valisneria híresen nagy nitrátfogyasztók, ezek szerint van bőven makrotápanyag számukra, gyakran annyit nőnek, amennyi nitrogént be tudnak építeni. Viszonylag állandó nitrogénszint mellett folyamatos fiatalítással is lehet biztosítani a jórészt öntápozó rendszer fenntarthatóságát. Azért nem metszést írtam, mert ezen két növényfaj esetében nem szokott működni a klasszikus értelemben vett ollós visszametszés, lehetőleg tőből kell kitörni a leveleket, így kevésbé fékezzük a regenerációt.


Ideális a tápot a szűrő kifolyójához benyomni, ha nem fedett az aki, így egyből el is oszlik, de pont arra jó a napi adagolás, hogy az egy heti adag nem pang a vízben feleslegesen napokon át felhasználatlanul. Mehet bele egyből a fecskendőből.

2018. febr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!