Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ezekbe az akvárium...

Szerintetek ezekbe az akváriumokba milyen halakat lehetne rakni?

Figyelt kérdés
Van itthon 2 50x20x30cmes akvárium mindkettő hosszúsága 50cm,az egyik szélesebb míg a másik ugye magasabb.Szerintetek milyen halakat lehetne beléjük rakni? Ugy gondoltam hogy az egyikbe egy bettát rakok de nem tudom melyik kialakítás lenne előnyösebb neki illetve a másikba milyen magában tartható szívósabb halat lehetne rakni? Esetleg garnéláknak már elég ez a méret?
2018. febr. 8. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát két 30 literes akváriumról beszélünk. A bettának mindenképp az az akvárium kedvezőbb aminek alacsonyabb a vízmagassága, tehát őt abba érdemesebb rakni.


A másikba én inkább ajánlanék garnélát, de ha nagyon ragaszkodsz a halhoz akkor 5-6 endler guppinak vagy ugyanennyi gyöngydániónak még megfelelhet.

2018. febr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Az alacsonyabb, de szélesebb jó bettának, meg egy raj kisebb házmesterhalnak(panda). A másikba kisebb termetű(pl kolibri) vagy a nano halakból ami tetszik. Alganyalót nem kéne, neki kicsi a hely, helyette lehetne 4-5 törpe szívóharcsa Vannak még jópofa csigák (zebra, hagyma), vagy kis halak mellé garnéla.
2018. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A panda corynak kicsi a hely a betta mellett, őt 40 litertől és a bettával együtt sok lenne ekkora helyen. A törpe szívó úgyszintén.


Ilyen kicsi akváriumban nem lehet gondolkozni társításban.

2018. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Én nem a litert, az akvárium hosszát tartom fontosabbnak. A halhosszának 12-14 szerese nálam a mérték, így egy 4 centisnek 50 hosszú úszótér elfogadható. És inkább tegyen ide 3-4 kisebb halat, mit hogy megy a saját feje után és vesz bele 15-20 db-t vegyesen.
2018. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekes megközelítés, lehet benne valami. Mert mondjuk 30 litert sokféle képen ki lehet sakkozni, a 20x20x75 is annyi. De abba nem való ha. Elnézve a jófogáson lévő hirdetéseket, lehet hogy ez a jobb verzió. Ott láttam 150 literben vagy 8 aranyhalat, minden nélkül. no komment
2018. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is fontos tényezőnek tartom az akvárium hosszát, persze ez az adott hal fajtájától is függ, mármint, hogy előnyösebb e a hosszúság. Az egyik haverom neonos ( 20-25db hal) akváriuma is hasonló kb 1m hosszú és kb 25cm a magassága, 20cm szélessége ( látszik a halain, hogy jól érzi magukat) . Mindig eszembe jut amikor 90-100 literbe ajánlom a neonokat.:D Nyilván egy normál méretű, netán kocka 50-60 literes nem lenne jó nekik. Én is a laposabb akváriumot ajánlanám a bettának. Jól értem, a másikba is 1db halat szeretnél, vagy esetleg garnélákat? Kisebb garnéláknak mindenképp jó és amint a kollégák már írták pár db nano halnak is. Egyedül is tartható ( max 1hím 2 nőstény, vagy csak nőstények) érdekes hal pl a törpe gömbhal apróbb csigákkal ami egyben a tápláléka is lenne. Sűrű növényzet kell, mohák, páfrányok, tüskéshínár, májmoha és dekorációnak gyökerek.
2018. febr. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!