Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért buborékosodik meg a víz...

Miért buborékosodik meg a víz a 25 literes akváriumban vízcsere után?

Figyelt kérdés

A garnéláimnál vízcsere után hiába pihentetett a víz a növények színültig lesznek apró buborékokkal. Ez furcsa nekem mert a másik akváriumnál ilyen soha nem fordul elő, csak ennél az egynél. Úgy tudom hogy a klór szokott így kiválni, de ez egy napig pihentetve van és ugyanezzel cserélem a másik akvárium vízét is, ott pedig nem fordul elő. A világítás 5 wattos csak, így nem hinném hogy a növények kezdenék ilyenkor termelni az oxigént, bár az tény hogy az indiai vízicsillagból helyenként láncszerűen jön fel vízcsere után a buborékfüggöny.

Miért van ez?



2018. febr. 9. 21:56
 1/2 symmer ***** válasza:
Az én nanomnál (30liter) is ez van. En arra tippelnék hogy ahogy öntjük be a vizet annyira fodrozodik a viz hogy sok oxigént oldunk bele a vízbe , es ez a nagy akvariumban szétoszlik de a kicsiben akkora lesz az oxigén koncentráció hogy kiül buborék formájában.
2018. febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Erre még nem is gondoltam, ez sok mindent megmagyaráz. Valóban, amikor öntöm be elég jól bekavarodik a levegő a vízbe.
2018. febr. 10. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!