Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg szeretném venni életem...

Meg szeretném venni életem első akváriumát?

Figyelt kérdés

Szóval még nem tudok sokat a témáról, ez lenne az egyik kérdés hogy honnan művelődjek kicsit? Mert az állatkereskedésben szerintem átvernek...


De nagy vonalakban leírhatnátok a legfontosab dolgokat, illetve hogy milyen halakat, növényeket ajánlotok.


Tengeri akváriumot szeretnék, tudom hogy nem ez az ajánlott elsőnek, de nekem ez tetszene...

240-60 L körüli lenne.

Ebben milyen nagyobb testű (mondjuk ez relatív) halakat lehetne tartani, s hányat hogy semmiképpen se legyen túl zsúfolt?


2018. febr. 10. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nekem nagyon sokat segített.

2018. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, őszintén és szívből mondom hogy teljesen kezdőként egyáltalán ne vágj bele a tengeri akvarisztikába. Baromi drága hobbi, egy ekkora tengeri akvárium teljes felszereléssel és élővilággal súrolhatja a 300-500 eFT-ot is és akkor most lehet keveset mondtam...


Viszont szakirodalmat tudok ajánlani:

[link] itt a kezdőknek és az akváriumról fülek alatt lévő anyagokat olvasd el.

[link] itt főleg a halfajok jellemzői van nagyon széles skálán, fent pedig a füleknél a cikkek alatt van sok hasznos anyag.


Viszont mint látod ezek az oldalak édesvízi akvarisztikával foglalkoznak. A tengeri teljesen más és nagyon kevesen művelik, jóval drágább fenntartani is és így hogy nincs tapasztalatod nem tudom hogy egyáltalán érdemes lenne-e belevágni, az első kudarcok után a sok kidobott pénzre nehéz lenne azt mondani hogy akkor inkább hagyjuk.

2018. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2018. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
Literjével 1000 Ft al számolj és akkor az a leggagyibb cucokkal.
2018. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!