Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit rontok el a fűtő használat...

Mit rontok el a fűtő használatánál?

Figyelt kérdés
Van 3db,2 különböző márkájú új fűtőm. Egyik sem fűti fel rendesen az akváriumok vizét. A két 25 W-os, két 16 literes akváriumot, a 100 W-os pedig egy 50 literes akváriumot kellene, hogy felfűtsön. Mindhárom automata. Az akváriumok sarkába, a szűrők beszívó ága mellé helyeztem el őket függőlegesen. Beállítottam mindhármat 25 fokra. Mégsem megy a vízhőfok 20 fok fölé. Több hőmérővel is ellenőriztem. Egyiket feltekertem 29 fokra, de így sem. Mi lehet a gond?
2018. febr. 15. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
áram van? :-))
2018. febr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Csak egy tipp, ne foglalkozz a skálával. Tekerd fel maximumra a fűtőt és figyeld a hőmérőt, amikor a hőmérő elérte az általad kívánt hőfokot akkor óvatosan addig tekerd visszafelé a szabályozót amíg ki nem kapcsol. Ha jó a készülék ki-be fog kapcsolgatni a beállított értéken + - 1fok. Ha rendesen működik akkor megjegyzed, vagy felírod, hogy hol áll skála a valós hőfokhoz képest. A skála értékei csak akkor igazak ha pl a 100W teljesítményű fűtést a hozzá ajánlott méretű akváriumban van használva, ezt általában a fűtő használati utasítása tartalmazza is. Én is azt hittem, hogy rossz a fűtőm, a fene sem gondolta, hogy ezek az új fűtések nem úgy működnek mint a régiek és hogy csak a megfelelő méretű akváriumban lehet a skálára hagyatkozni. Lényeg, hogy a hőmérőhöz állítsd be és azért nem árt eleinte időként ránézni, hogy rendesen kapcsolgat e.
2018. febr. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Salx Narval köszönöm szépen a válaszod!
2018. febr. 16. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!