Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta mellé lehet tartani...

Betta mellé lehet tartani algaevő harcsát?

Figyelt kérdés
2018. febr. 16. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumban milyen algaevő harcsára gondolsz pontosan?
2018. febr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem betta mellé semmit nem teszünk maximum garnit vagy csigát ha nem barátságos a bettád legalább jót vacsizik a garnikból. Mindenesetre inkább rohamsisak csiga vagy zebracsiga esetleg színes postakürt.
2018. febr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem zavar, hogy teljesen más földrészről származnak és legalább 90-100 literes az akváriumod akkor 1 vagy 1 pár ancit tarthatsz. A kis szívóharcsáknak 40-50 liter már elég viszont meleg nekik a betta vize és az áramlás is kevés. A márnafélék több okból sem jók. Én is úgy vélem, hogy egyedül tartsd, csigákat tehetsz mellé. Ha nagyobb az akváriumod akkor esetleg egy raj ékfoltossal. Dús növényzet mellett nagyobbacska garnélák is szóba jöhetnek.
2018. febr. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. febr. 17. 12:57
 5/12 anonim ***** válasza:
5%
Nem akarok vitatkozni de a bettának alacsony víz oszlop kell nagyon max 25cm mivel labirintkopolytús így légköri levegőt is vesz és mivel rossz úszó a hatalmas úszói miatt így nehezen tudna felmenni a felszínre ezért a maximum akvárium méret ami gyárilag jó lehet az 54 liter 60*30*30 de inkább 30 liter a megfelelő. nagyobb akváriumban sem társitható a galaxyk csipkelődősek ezért pláne nem valók betta mellé illetve szét stresszelnék szegényt és nem is élveznék az állandó 27-28 fokot amit a betta igényel ahogy az ancik se lennének oda tőle. Nem kérdőjelezem meg Salx Nerval tudását de a betta semmikép nem társítható más halakkal ezt érdemes a vásárlás előtt végig gondolni. nem tudom hány literes az akvád kérdező de remélem van minimum 25 liter. Ne motoros szűrőt használj mert a bettát megtépi, szivacsszűrő+légpumpa a garnik és a csigák sokkal szebben takarítanak hidd el. leld a halacskádban sok örömet sok nővénnyel a lakás éke lehet egy ilyen akvárium :)
2018. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez baromság hogy a bettának a 30 liter a legmegfelelőbb és nem lehet a vízoszlop magassága több mint 25 centi. Nekem 100 literben társas akváriumban van betta, és képzeld el két éve gyönyörűen felúszik a felszínre és vissza, egyedül abban van igazad ilyen téren hogy az áramlást nem bírja, de arról tettem hogy ne legyen. Az álló vízben semmi sem gátolja az úszásban, nem "fullad meg" ha nem ér fel két másodpercen belül. Amúgy sem az aljzat felett tartózkodik általában. Társítható, de körültekintően kell megválasztani az akváriumméretet és a társhalakat, mert még a legjobb társításnál is ha kifogsz egy olyan példányt ami elveri az egészet akkor muszáj elkülöníteni.
2018. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
már ne is haragudj meg de az hogy te nem jól tartod nem azt jelenti hogy másnak is úgy kéne főleg ne ajánlgass ilyet egy kezdőnek. szerintem bettát vegyes aksiban tartani állatkínzás. Miért baj ha az ember a felelős állattartás próbálja tanítani? Elegem van a facebook csopis "társasban van a bettám mi baja lehet? megtépték.Nem eszik." stb posztokból.Miért olyan nehéz elfogadni hogy a betta nem társas lény?
2018. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát aki szerint a 30 liter a legmegfelelőbb egy bettának az ne oktasson már ki másokat hogy ki hogy nem tartja jól a bettát. Egy kezdőnek pont nem kéne egy ilyen instabilan kicsi minimális igényeket kielégítő akváriumot ajánlgatni, a profik is nagy odafigyeléssel tudnak csak stabil biológiai egyensúlyt fenntartani 30 liter körüli akváriumokban. A bettáknak egyáltalán nem ideális a 30 liter, csak épphogy elégséges és mindenkiben az él hogy abban kell tartani őket csak mert az van minimumnak megadva nekik, holott sokkal jobban érzik magukat mondjuk egy jól növényesített 50-100 literes akváriumban.
2018. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha olvasnál is nem csak dobálóznál akkor láttad volna hogy fentebb írtam hogy egy gyári 60*30*30 tökéletes a számára illetve sok nővény stb. Azért nézz szét hogy hogy tartják a régi bettások 20-50 liter között. Illetve ott van még a kérdés hogy hím vagy nőstény. a nőstényeket a rövidebb úszók miatt egy fokkal könnyebb társítani kisebb halakkal,míg a hímeket nem éppen a hosszú fátyolos úszok miatt. Mivel gondolom a kérdezőnek nem plakát bettája van így nem tartom kivitelezhetőnek a más hallal való társítást. Láttal már bettát 30-50 literben egyedül? szerintem meglepődnél hogy így is tud viselkedni, társasban teljesen másképp viselkednek. De gondolom te nagy bettás vagy felneveltél X bettát mind élt 3-4 évet virgonc volt mutogatta magát mindig előtérben lebegtették neked az úszóikat stb. Az én bettám társasból jött 90 literben volt neonokkal a gazdi szerint tökéletes volt ez így még garnik is voltak büszke volt hogy milyen békés.Elhoztam kapot egy akvát ami csak neki van fent tartva 2 hét alatt belakta múltkor véletlen átkerült hozzá egy garni annyit mondok nem ért földet már néha 1-2 ivadék megy neki amikor van felesleg olyan vadászösztöne van hogy csak na. Szóval erősködhetsz hogy jó a társas de engem nem győzöl meg.
2018. febr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ilovemyfish válasza:
44%
Teljesen egyetértek a 65%-osal. Tudod a Bettának azért kell alacsony vízoszlop ert a sok úszás megviseli a szívét nem azért mert megfullad😡 A biologia egyensulyban részben igazad van viszont 30 literben 1 hallal heti 2×15% vízcserével sok növényel könnyebben fenntartható mint közepes növenyzettel 100 literben 20 hallal. Amiben a profiknak is nehéz tartani az egyensúlyt azok a 10-20 literes akváriumok. Mi van ha a Betta nem veri el az állományt hanem őt verik el? Kell neki még egy akvárium ami ugye 30 liter na máris 2 lesz mert társasban akartál Bettát tartani. Nem könnyebb megelőzni a bajt? Ne társítsd és nem kell még egy akvárium.
2018. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!