Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti nem fáradtatok bele hogy...

Ti nem fáradtatok bele hogy az akvarisztika témában szakirodalommal alátámasztott tényeket se fogadnak el/fognak fel?

Figyelt kérdés

Komolyan fontolgatom hogy kiszállok az akvarisztika témából, mert ez egy rosszindulatú közeg.

Rengeteg szakirodalmat tartalmazó oldal van, és szinte minden kérdésnél van olyan oldal ami tartalmazza a kérdésre a választ, a válasz gyakran mégis nullára van pontozva annak ellenére hogy fekete-fehéren ott szerepelnek a tények. De persze jönnek a "nálam így van és jól működik, havernál az aranyhal három éve jól van húsz literben stb" válaszok amiket csomóan felhúznak.


Az ilyen embereket mi vezérli? A kérdezőket akarják megtéveszteni, vagy az akvarisztikához valamit is értő segíteni próbáló embereket elűzni?



2018. febr. 17. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ezek az emberek csak simán idióták, nem érdekli őket az állatok hogyléte, csak hogy minél kevesebb pénzből ki tudják hozni az akváriumot.

Én nem értek az akvarisztikához, de azt még én is tudom, hogy a szerencsétlen bettának nem 2 literben, kéthetente egyszeri vízcserével van a legjobb helye, és mikor ezt meg mertem említeni az egyik barátomnak, vérigsértődés lett a vége, hiába jártam utána direkt a kedvéért. Úgyhogy inkább nem is próbálkozok jobb belátásra téríteni az embereket, nem fog működni.

2018. febr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ott, ahol a 21-ik században az emberek azt sem képesek elhinni, hogy a Föld gömbölyű, ott ilyeneken sem kell csodálkozni. Egyébként ez az akvarisztika, úgy értem a modern akvarisztika nem olyan régi dolog még, és sokszor a szakirodalom sem ért egyet nagyon sok dologban. Az emberek pedig kísérletező kedvűek, ezért is jutottunk 1-ről a kettőre. Viszont hogy valaki alapvető dolgokat miért nem fogad el, amik már rég bizonyítottak, beváltak stb, na erről lövésem sincs nekem se. Meg aztán van aki csak szimplán úgy van vele, hogy "áh jó lesz ez így" egyszerű lustaságból vagy nemtörődömségből. Csak ugye szegény állatok isszák meg a levét.
2018. febr. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Azt se felejtsd el, hogy a kérdezők 70%-a trollkodni jön ide és amíg van olyan ember, mint te,hogy rögtön ugrasz az egyértelműen trollkodni vágyóra,sose fogják abbahagyni.
2018. febr. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Én csak azt tudom javasolni, ha valaki kérdez, válaszoljunk. Jó az amikor segít egy link, talán látszik hogy nem a kisujjunkból szoptuk. Lásd kárászos eset tegnap. A kérdező meg majd eldönti kinek hisz. Épeszű ember nem választja a rosszat, aki meg belevág annak is van két lehetősége. Vagy bejön, vagy nem. Nem tudod innen meggyőzni az igazadról, ha megy a saját feje után. Csak azt nem értem akkor miért jön ide. Minek kérdezősködik. Én is csak a szegény állatokat sajnálom, de nem csak itt, más 'kedvencek' esetében is. Ismerős a mondás gondolom az emberi butaság és a világegyetem viszonyáról. Továbbra is szükség van jótanácsra, ha csak egy halnak jobb lesz ezáltal, talán megérte. És aki nagyon elrontott valamit, talán meg is fogadja amit mondasz neki. És akkor már megért. Türelem, kitartás.
2018. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
81%
Teljesen értelmetlennek tartom ezt az egész pontozgatást, ha rajtam múlna max a kérdezőnek hagynám meg ezt a lehetőséget (de leginkább neki sem).:D Gyerekes, néha bosszantó és értelmetlen is az egész kb ennyi róla a véleményem. Múltkor néztem egy kérést "Mi a kedvenc színetek?" még ennél is lenullázták egymást.:D Most akkor...?
2018. febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

1. Ne érdekeljen a pontozás! Szerintem a válasz megfogalmazásából is lehet következtetni arra, hogy mennyire "komoly" az illető (még ha tartalmilag esetleg nem is értek egyet) Adsz egy tanácsot, az is egy szempont, a kérdező meg majd dönt. Ha csak 2-3 embert jó útra tudsz terelni, az is eredmény.


2. Még nem láttam olyan fórumot, ami nem lett volna min. nyomasztó közegű, a legtöbb helyen ezért csak olvasgatni szoktam. Szerintem ez még nem is olyan rossz, ha elválasztod az ocsút a búzától. Azért van pár ember, akikkel értelmesen lehet beszélgetni:)


3. Ahogy az egyik korábbi válaszoló írta, az emberek kísérletezgetnek, és persze leírják a tapasztalatikat. Mondjuk ha én olyat írok, ami ellenkezik az általánosan elfogadott nézettel, akkor jelezni szoktam, hogy ez eltér az elfogadott normáktól, viszont ezt és ezt tapasztaltam.

2018. febr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 patterson ***** válasza:
30%
kekeckednek,okoskodnak...ennyi,de mért ugrasz ilyesmire ? a jó tanácsokat,véleményeket kell figyelni,abból tanulni...vannak,lesznek ilyenek is,de a többség jószándékú,normális ember
2018. febr. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mint minden éremnek ennek 3 oldala van! Ha tőlem 60000-évvel ezelőtt megkérdezi valaki, hogy érdemes-e a tüzet megőrízni vagy kisérletezni vele, azt mondtam volna: te hülye piromániás fel akarod gyújtani az erdőt? Vagy ti mit tanácsoltatok volna Pastournak ha megkérdezi mit csináljon a megpenészedett petricsészéjével? Aztán meg olyan tanácsokat adni hogy olvassál többet mert nagyon sötét vagy... Én segg hülye vagyok a kvantummechanikához de ilyen tanácsot simán tudok adni a témában. Nagy bazi vörös betűkkel rá kéne hogy legyen a 25l-es aksira a boltban a törvény. Szerencsétlen gyereket átverték, örülhetett fél órát aztán itt megalázzák. Valahol it olvastam egy egetrengető bölcsességet: Az állatok érdekében adja a tanácsot nem a sikerindex javításáért!!!!!
2018. febr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem mit írtok, azonban nem is elsősorban az átvert gyerekek esetére gondolok akik elhitték amit a boltban mondtak. Sokszor érkezik olyan kérdés amin látszik, a kérdező tudja hogy rosszat akar csinálni, de megkérdezi hogy megcsinálhatja-e, majd mikor jön a válasz hogy nem többektől, elkezd maga mellett érvelni hogy de máshol is így van, legalább öt ismerősénél és boldogok a halak. És akkor megjönnek azok az emberek akik beállnak mellé a sorba, hogy náluk is egy éve 10 literben van a betta és semmi baja, és konkrétan azokat az embereket lincselik meg akik le merik írni hogy törvényileg is 30 liter a minimum.

Az ilyen kérdéshez bárki beírja ezt hogy 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani olyan szinten lepontozzák, még akkor is ha be is idézi és linkeli a törvényt. Most akkor ők hülyék vagy nem látnak a szemüktől? Vagy szimplán ők is 30 liter alatt tartják és azt mondják hogy ez kamu és lehet úgy tartani?

2018. febr. 18. 11:46
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Azért légyszi' válaszoljatok a nem troll(nak tűnő, de azért vannak hülye kérdések) kérdésre! Én nulla tudásra kaptam egy nagy akváriumot mindenféle hallal, és hiába olvastam rengeteget róla, mert már karácsonyra is halas könyvet kaptam (Sinkó-Lukács Sügeres könyvét - ajánlom, ha még nincs meg!), azért jó párszor elakadok - és hála a normális válaszolónak, ma már van egy szép, tiszta vizű, algátlan akváriumom, nagyjából békés, szép színes halakkal. Ezért még azt a pár lebszást is elviselem, amit tőletek kaptam néha. Komolyan nem nyalni akarok, nincs is "kinek", de a pár troll miatt nehogy eltűnjetek már. Én is adok tanácsokat itt egy teljesen más témában, amihez én értek, és kapok én is hideget-meleget, de azért a pár őszinte kérdésért megéri a fáradságot, hátha mégis segít vkinek...
2018. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!