Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti hogyan es mekkora akvariumm...

Ti hogyan es mekkora akvariummal kezdenetek? Mi a folyamata, hogyan alljak neki?

Figyelt kérdés

Regota gondolkozom egy akvariumon, de eddig nem gyujtottem elegendo infot hozza. Tudnatok linkekkel,es sajat leirasokkal segiteni nekem?

Abszolut kezdo vagyok, igy minden erdekel.

(elnezest az ekezetnelkulisegert)


2018. febr. 19. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Én 54 literessel kezdtem.

Először beszereztem a kavicsokat és 3 növényt. Utána beüzemeltettem a szűrőt és a levegőztetőt. Egy htig hagytam így utána vettünk halakat: guppikat neononkat és algaevőket.

Ha ezt végig bírd olvasni nagyon hasznos lesz: [link]

2018. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt kéne legelőször eldönteni, komolyan akarod e(nem könnyű hobbi, és életekkel játszol), és kik lennének a lakók. 50 liter elég kicsi, nagyon leszűkíti a lehetőségeket, ezért szólok. A legtöbb hal rajhal, többet kell venni, de akkor szép. Oda meg már járna a 80-100 liter. Amig töröd a fejed, akvagurut ajánlom.
2018. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Első link, kezdeti lépés akvarisztika

[link]

2018. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is döntsd el, hogy nagyságrendileg mekkorát szeretnél.

Én pl. a legtöbbekkel ellentétben 30-assal kezdtem (és a legtöbbekkel ellentétben boldogultam is vele:)), és nálam most is a 60L a felső határ.

Egy kezdőnek ennek ellenére egy 54-eset / esetleg 72-eset ajánlanék: ezekbe még nem kell bonyolult felszerelés, elég könnyen fenntarthatóak, de elég sok minden tartható is bennük, szépen meg lehet csinálni őket.


Viszont ha már most komoly elképzelésed van olyan halakról, amik ennél nagyobban tarthatóak, akkor ahhoz igazodj!



(Egyedi méretre is készíttethetsz akváriumüveget: pl, nekem így van pontylazacoknak is megfelelő, 75 cm hosszú, mégis csak 57L-es akváriumom.)


Első lépésben gondold át, hogy milyen halakat, mekkora akváriumba szeretnél (itt is megkérdezheted, hogy az egyes halfajok összeillenek-e) Használd pl. a diszhalinfo.hu-t! Azt is tartsd szem előtt, hol tudod az akváriumot elhelyezni: direkt fény ne érje, az alátámasztás legyen masszív és stabil!


Aztán válaszd ki a konkrét akváriumot és hozzá az alapfelszerelést (szűrő, fűtő, világítás) - szetteket nem nagyon éri meg venni:S Én a Hydorokat szeretem, de ez szubjektív.


Találd ki, hogy milyen aljzatot, milyen növényeket, esetleg milyen dekorációt akarsz. Az akváriumot rendezd be, indítsd el, és kaját szórva bele járasd 2-3 hétig. Utána jöhetnek bele a halak. (Az akvárium alá érdemes polifoamot vágni, hogy védd az akváriumüveg alját a sérülésektől.)

2018. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 patterson ***** válasza:
16%
gugli....akvarisztika kezdőknek...sok linket dob,olvass,tanulj..
2018. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat, mind nagyon hasznos volt.


Termeszetesen folyamatosan olvasok, hiszen tudatlanul szinte semmibe sem lehet belekezdeni. Ezert is szerettem volna a google mellett sajat tapasztalatokat/tanacsokat is olvasgatni masoktol. :)

2018. febr. 23. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:
hogy állsz?
2018. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!