Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ivadék kakadu törpesügerekn...

Toma781 kérdése:

Az ivadék kakadu törpesügereknek hány nk körüli víz a megfelelő?

Figyelt kérdés
Esővízzel lehet lágyítani a vizet, és ha igen mit kell csinálni vele előtte? (A csapvíz 16nk, az akvárium vize 11 nk)
2018. febr. 23. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Drágább megfelelően megszűrni az esővizet, (ha egyáltalán sikerül) mint beruházni egy RO szűrőbe, és rákötni a hálózatra.

Szaporítást meg nevelést amúgy se lehet az esőre bízni.


Én 5 nk-ra vittem le anno, lágy vizeseknél.

11 se rossz, leikráznak, csak több penészedés gátló kell, mert lúgosabb a kémhatás. Igaz, nem sokkal, de 5 nk-t jobban lehet savasítani is, és úgy már nagyobb a különbség.

2018. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy ha a szűrőbe rakunk aktív szenet és azzal szűrjük az esővizet egy pár napig akkor lehet használni. De akkor hogy kellene megszűrni az esővizet hogy jó legyen? RO szűrőre most nincs keretem sajnos :(
2018. febr. 24. 00:07
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

" RO szűrőre most nincs keretem sajnos :("


Akkor ez nem a te műfajod. Lehet ezt a hobbit olcsóbban is csinálni, tudni kell, mennyiből mit lehet kihozni.

Lágyvizeseket tartani, + szaporítani, RO nélkül egy igazi kínszenvedés. Talán még az ioncserélő gyanta működhet.

De pl ioncserélt víz hosszú távon biztos, hogy drágább.


Az esővizet mondjuk fél mikronos kerámia szűrővel már elég jól meg lehet szűrni, de ezt is cserélgetni kell , és alapból se olcsó.


Az akváriumban hogy tudod hosszú távon stabilan tartani a ph-t? Hogy van minden vízcserénél esővized? Mondjuk augusztus végén, mikor már másfél hónapja nem esett egy csepp eső sem, meg előtte is 150 km-re onnan, ahol te laksz?

2018. febr. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Meg tudtam oldani úgy hogy már meg is rendeltem az RO szűrőt. Köszi a segítséget. :)
2018. febr. 24. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!