Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges a csigaevő csiga...

Lehetséges a csigaevő csiga nemét megállapítani?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ezeknél a csigáknál váltneműség van, de nem találtam semmilyen infót hogyan lehet megkülönböztetni a nemüket (ha lehet egyáltalán). Eddig egy ilyen csigám volt akit a kereskedésből "mentettem", mindig is rengeteg ilyen halott csigaház volt az akváriumokban és kiszúrtam egyszer egy élőt, el is hoztam mielőtt az is elpusztul élelem és rendes élőhely hiányában. Most kaptak friss állományt, és tudtam még kettőt vadászni.


Vajon megállapítható-e a nemük? Vagy csak akkor derül ki nekem hogy volt köztük hím-nőstény is ha meglátom az első petéket?



#szaporodás #csigaevő csiga #nemek megállapítása
2018. febr. 23. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
nem igazán
2018. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Nem feltétlenül kell megvárni a petéket. Ha rendszeresen figyeled őket és olyant tapasztalsz, hogy a csigák egymásra másznak, összetapadnak akkor biztosan van hím és nőstény is köztük. Általában az a nőstény amire a többi tapad, ha csak kettő tapad össze akkor elképzelhető, hogy 2 nőstényed van és egy hímed.
2018. febr. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor majd figyelni fogom!
2018. febr. 24. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!