Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen mely legyen a kerti to?

David2014 kérdése:

Milyen mely legyen a kerti to?

Figyelt kérdés

szeretnek egy kis kerti tavat asni de nem tudom melyik a minimalis melyseg amiben a halak gond nelkul tudnak telelni meg a legnagyobb hidegben is? olyan 3-4-5 m3-es tora gondolnek, minden tanacs jol jon, koszonom.

halakat vagy aranyhal vagy koikat tennek ebben is eleg tanacstalan vagyok melyiket lenne jobb ..



2018. febr. 24. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
koi
2018. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A koinak kicsi. Aranyhalnak jó lehet és minimum méter mély legyen hogy semmi gond ne legyen a teleléssel.
2018. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fátyolfarkú aranyhalat kifogják a macskák! Legalább 1 méter mély legyen. Ha a legkisebb energia befektetéssel a legjobb vízet akarod akkor a Balaton-Kisbalaton elvet ajánlom (kis tisztítótavcska felfelé áramoltatott homokmederrel). A vízszint alatti átvezetést előre be kell csövezni. Nincs az a halmennyiség amit ne győzne, csak az etika szab határt.
2018. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nincs egy rajzod ezekrol?, nem igazan tudom elkepzelni amit irsz. nincs nagy tapasztalatom a tavakban...
2018. márc. 5. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Elkezdtem a rajzot de nem bírtam cérnával. Tehát van egy nagy tó pl.kárászokkkal, tavirózsa, csetkáka stb. van egy kisteljesítményű átemelő szivattyú vödörben, kavicsok közt hogy ne szívjon iszapot. vékony átemelőcsövön megy át a kistóba a víz, egy vastag csövön jön vissza, ennek a szívó oldalán is vödör van kavicsokkal. A csövek mehetnek a talajszinten is de elfagyhatnak, levegősek lehetnek, fűnyíró kedvenc áldozatai ezek, ezért jobb a talaszint alatt vinni.

A kis tóban vastag csövön lemegy a bejövővíz a fenékre ahol rács van. felette nagykavics-kiskavics-nagyonkiskavics sorrendben. Legfelül van a víz és a kivezetőcső. Ide könnyen kiszedhető növények jönnek pl. békalencse ezek visszaetethetőek a halakkal. Fontos: a nád, gyékény, sás nagyon tömör gyökeret ereszt, fűrésszel kell ritkítani. A nagytavat évente iszaptalanítani ajánlatos pl. búvárszivattyúval. Ha kisgyerek van körbe kell keríteni!!! Nálam ez vált be, sok sikert!

2018. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!