Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire fontos az áramlás...

Mennyire fontos az áramlás egy akváriumban?

Figyelt kérdés
Ha külső szűrőnk van, a visszatérőn ami jön nem csinál nagy áramlást, olyat mint egy erősebb belső. Láttam nagyobb sarok akváriumot ami így ment kb két évig, elég ez vagy érdemes kicsit megpörgetni a vizet? Elég ez a gyenge vízfelszin mozgatás, vagy kéne bubizó?
2018. febr. 25. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Hány liter az akvárium? Csak mert nagy akváriumoknál a külső sajnos nem elég áramlás már, nálam a 200 literesbe be kellett nagyon hamar üzemeljek egy erős belső szűrőt is a külső mellé. Kb addig volt elég a külső áramlása amíg "be nem állt", amikor beállt és ugye elszaporodtak a baktériumtelepek nem áramoltatott már annyira, így meg kellett hajtani a vizet.

A másik meg igen, a vízfelszín mozgatás. Én mindig teljesen feleslegesnek tartom a levegőztető beszerelését, szerintem jobban jársz egy belső szűrővel ami áramoltat is és fodrozva a vízfelszínt levegőztet is, arról nem is beszélve hogy túlszűrt akvárium nincs, minél jobban van szűrve annál jobb. :)

2018. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Panoráma akva lesz, 72-73 literre saccoltam. Hátul 70cm a legnagyobb távolság, ha hátul belógatom a csövet és a front üveg felé irányítom, másik hatsó sarokba meg a szívót teszem az nem elég?
2018. febr. 25. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!