Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízlágyítás, Betta spelndesnek...

Vízlágyítás, Betta spelndesnek kéne, ha jól tudom 6-11nk keménységben érzi jól magát, nálunk 30+nk van, és mivel hogyan lágyíthatnám?

Figyelt kérdés

eső/hó az most van de mivan ha késsőbb nem lesz, vagyis ez csak egy kis segítség, de hosszútávra nem megoldás, vízlepárlón gondolkozdtam, de nem tudom h mennyire hatásos, ill. h mennyibe kerül,


amit még néztem h a műgyantás megoldás jó lehet

mennyire hatásos? ill, 30+nk ról képes-e 10nk ra leszedni a keménységet, és pl: 1kg gyantát, hány liter vízlágyítás után kell regenerálni, és mivel, és nem-e fogja zavarni a halat?


nyugi a betta egyedül lesz 27literben remélem elég,

és koronás betta lesz elvileg :)


2018. febr. 25. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Értékelendő hogy ennyire aggódsz a víz keménységéért, de ha már ennyi pénzt és időt és energiát ölsz ebbe, akkor ölj már egy kicsit abba is hogy 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani, és a bettának a legjobb a 40-50 literes akvárium.
2018. febr. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Skid05 ***** válasza:
100%
Egy 54 literes kb másfélszeres áron van, én 50 alá halat nem kényszerítenék, méltatlanul kis élettér, a törvényt már sokszor, sokféleképp elmondták. Gyanítom első nekifutás, akvagurun jól összeszedték, ami az induláshoz kell, ha az megvolt kétszer-háromszor akkor érdemes a gyakorlatra áttérni. Fordítva jóval kevésbé költségkímélő és állatbarát. Odaát a palackozott ioncserélt vízről is olvashatsz, ami fentről jön az meg felejtős.
2018. febr. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
27 liter elgég egy bettának. ha 30 nk -s és 1/3 arányban kevered desztvízzel akkor 10 nk körüli lesz, egyszerű matek.jó a gyanta is,de egyszerűbb venni 5 literes kannában, az elég a heti vízcserére.ha a gyantád választod az is leviszi nullára és azt is keverned kell a csapvízzel. egyébként egy 15 nk már bőven elég ,szóval mehet fele-fele arányban is.
2018. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, valsz h majd kap egy 54eset de abban most öreg halak vannak, kb még 2honapjuk van szegényeknek,
2018. febr. 26. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen öreg halak? Hány évesek? Ilyet még sose láttam hogy valaki meg tudta mondani hogy két hónapja van még vissza egy halnak...:D
2018. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Guppik 3 evesek talán, és már nagyon nem úgy élnek mint fiatalon, sőt pár hónapja is sokkal aktívabbak voltak,

persze vannak utódok, nem is kevés, de egy másik aksiba,

És szerencsére bírják a kemény vizet.

2018. febr. 27. 17:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Vagyis innen gondolom, lehet h még élnek egy évet is, kitudja,
2018. febr. 27. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!