Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügeres akváriumba cserépből...

Sügeres akváriumba cserépből lehet építeni búvóhelyeket?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor átkell főzni a cserepeket vagy áztatni?


Esetleg tudnátok mondani más dekoráció ötleteket is?



2018. febr. 26. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen főzés.
2018. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a gyors választ!
2018. febr. 26. 19:30
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Én kb 2 vödör kőből építettem stabil szerkezetű bújókat, a talaj kiásását rájuk bíztam. Jó a cserép a halaknak tökéletes, de elég természetellenes szerintem, legalábbis egy virágcserép. Használok még kókuszhéjakat és 3D-s hát és oldalfal kialakítása is olyan, hogy menedékül szolgálnak a rései az ivadékoknak ill növendék halaknak. Pár halam a tüskéshínár és májmoha között szokott pihenni, pedig van elég üreg mindegyiknek, szerintem egy sügéres akváriumot is érdemes növényesíteni némiképp. Nagyobb gyökerek alá is szívesen beásnak, lényeg, hogy minden stabilan az üvegen álljon nehogy rájuk essen vagy dőljön ha kihordják a talajt. A köveket én is főztem és áztattam is elég sokáig (élő vízből gyűjtött) a gyökeret és kókuszt előkezeltem és csak forráztam. Szerintem a mohával ill algával benőtt gyökereknél és köveknél több dekoráció nem igazán kell ide. Mondjuk nekem tetszenek a teljesen növénytelen sziklás, homokos un klasszikus sügéres akváriumok is.
2018. febr. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet berakni olyat!
2018. febr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem kell annak búvóhely, ahogy előttem írták inkább kövek sziklák amit kijelölnek területnek. mekkora az akvárium? milyen sügérek lesznek?
2018. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!