Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 30 literes akvárium,...

Thomas01 kérdése:

Van egy 30 literes akvárium, ami már megy kb.2 hónapja. Új talajt akarok beletenni, mert ami benne van, azt örököltem és nem jó a növényeknek, sem a halnak. Hogyan kell végrehajtani a cserét?

Figyelt kérdés
A növény megy tönkre. Már a harmadik lett belevéve. Hogyan cseréljem le? Hány %-ot kell megtartani a vízből? Az egész talajt ki kell szedni és úgy be az újat vagy azt is részlegesen cserélni? JBL Sansibar Dark Black dekorhomokot vettem és JBL tápgolyókat. Köszönöm előre is a segítséget!

2018. febr. 28. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen növényt tettél, mennyi megvilágítással, milyen hőfokkal a vízbe? Jó eséllyel nem a talaj a gond.
2018. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már mindegy, mert megvettem a talajt. :) 11 W, 26-27 fokos a víz. A növényt olyan helyről vettem, ahol a nevét sem tudták megmondani. Sajnos itt csak ez az egy üzlet van.
2018. febr. 28. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:

A növényzet minőségét elsődlegesen a fény határozza meg, ha az nem üt meg egy adott szintet – jellemzően akvárium-szettek –, lehet bármilyen tápértékű talajod és vized, pusztulás lesz a vége. Érdemes értékelni mielőtt nekiugrasz egy macerásabb műveletnek. Alapból wattban olyan 0,5 w/l vagy lumenben 25-30 lm/l körül kéne belőni, de mivel a kisebb akikra kompakt lámpákat szokás tenni méretük miatt, melyek – kialakításuk révén – fénye fókuszáltabb a kis tartály meg nem túl magas, egy nagyobb wattszám is simán elkél fölötte, amivel még megemelten is kellően bevilágítja a teljes hosszt. A 11W szerintem amúgy kevés (xilong kompakt?), egy próbát megérne közelebb vinni a növényt a fényforráshoz vagy legalább oda ültetni ahol a legerősebb a fény, kiderülne mire elég. Növényfajtól függően némi kiegészítő táp sem hátrány.

Ami talajból fixen cserét kíván az az 5mm feletti szemcsenagyság, illetve a festett kavicsok, egyéb esetben én a fénnyel kísérleteznék a talajcsere helyett, ha mégis utóbbi mellett döntesz a halaknak nyilván átmeneti szállás kell és minél több élő vizet meg kell menteni, amiben addig a szűrő is ketyeghet.

2018. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem XiLong. A talaj csere mellett, veszek bele egy jobb világítást. A csere lest érdekes, mert a tetőbe van beépítve. Gondolom azt újra kell majd ragasztani.
2018. febr. 28. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen növények voltak/vannak? Leírás, méret, szín, hínárszerű(szálas)/erős gyökérzetű/valódi gyökér nélkül etc… Merthogy igen gyakran árulnak víz alatt hosszabb távon életképtelen fajokat is. Tápozol-é? Milyen az aktuális talaj? Az említett kompakt lámpák amúgy csíptetősek, tehát ragasztással nem kéne számolni.
2018. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a nevét nem is tudod, írd körül a növényt vagy érdemes volna a google képkeresőjéből hozzá hasonlót keresni, és könnyebb lenne segíteni.
2018. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!