Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium átvételkor mit...

Akvárium átvételkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm meg akar válni az akváriumától és én átveszem tőle. 190 l-es sarok akvárium. Gyári megvilágítás, fluval u3-as szűrő, 6 db neonhal, 1 db algaevő. A vízminőség szerintem katasztrófális, a halai kipusztultak szépen sorban, ecsetalgával van tele az egész akvárium. Mit tudok tenni? Hogy kezdjek neki? A szűrő megfelelő? Ha nem, milyet ajánlotok? Ha jó, akkor ezzel mit csináljak? Az ecsetalga? Teljes aljzat meg berendezés csere? Két kis élő növény van benne, de ecsetalgás mindkettő. Gondolom azok kuka. És a halak? Mi legyen velük? Milyen halakt ajánlotok majd hozzájuk? Kisgyerek koromban volt utoljára akváriumom, szóval teljesen kezdőnek mondanám magam. Szívesen fogadok minden tanácsot.

2018. febr. 28. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz egyszerű. Ez a szűrő fele ekkora akváriumba való, gyári ajánlás 90-150 liter, jó ha 80-nal elboldogul. Az algásodás, halpusztulás várható volt. Kéne egy 50-es ahová mehetnének a halal, meg a szűrő. Világítást meg kéne nézni, növények kuka-újakat venni, talajt átmosni, aksit kitakarítani kis citromleves vízzel, a víz 3/4-ét megtartanám, kipótolni állott csapvízzel, bele a régi és egy új szűrő na meg a halak. Elején óvatos etetés. Azt te döntöd el, veszel még egy belsőt és a kettő megy folyamatosan, vagy egy komolyabb külső és ha bejáródott a belsőt kiveheted. Ha vennél új halakat, azt csak pár hét után és ne telepítsd túl.
2018. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy minden hasznos infó megtalálható az akva guru oldalon. Hal ügyben a diszhal.infót ajánlom.
2018. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 patterson ***** válasza:
olvass utána,ahol az előző szóló ajánlta
2018. febr. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Skid05 ***** válasza:

Ha ez gyári szett – a juwelnek van egy hasonló – akkor a világítás szinte bizonyosan gagyi, akár led akár nem. Fejleszteni sem egyszerű. A probléma a saroktetőkkel, hogyha még el is fér benn egy kiegészítő foglalat, a sarok kialakítás miatt nehéz úgy beépíteni, hogy arányosan növekedjen a fényerő a teljes medence felett. Később emiatt a növényekkel is sakkozni kell, márpedig azok életminősége meghatározza az ökoszisztémádat.


A halakat legjobb lenne bevinni egy üzletbe ha egészségesek, lenne időd tanulni. Ha nem, akkor át kell telepíteni, a szűrőt is hozzájuk, meg a kellő mennyiségű akvavizet, az ecsetalga spóráival tele van az aljzat és a víz is, én egyiket sem tartanám meg, hacsak nem valami arra érdemes szubsztrátról van szó (nagy szemcséjű/dekorkavics kuka). Utóbbi esetben 3%-os hidrogén-peroxiddal leölhető az ecset, ahhoz kell egy kis keringetés is és legalább a szűrőből is kiölöd a spórákat. Az üveg ecettel, erősebb savval (csak ésszel!) tisztítható, majd sokszor öblítendő. A halak kis akijában folyamatosan cseréled a vizet (vízelőkészítő+csapvíz) napi szinten részlegesen, valszeg a vízzel is volt baj (ammónia/nitrit), így megtetted amit lehet.


A szűrő jó, a hagen jó cucc, de vagy egy erős powerhead (vízpumpa) egy böszme szivaccsal vagy egy min 1000l/h-s külső kell mellé. Az áramlást irányát szintén nem egyszerű belőni egy saroknál. A növények, ha nagyon algásak kukázni kéne, a halak viselkedését figyeled a kis akiban (külső elváltozások, rendellenes úszás, és legfőképp étvágy stb) később csak akkor telepíted be őket (vagy újakat), ha egyrészt hetekig „jól” viselkednek, másrészt ÉLŐ (fejlődő) növényzeted lesz az akiban. Utóbbi kulcskérdés, a kulcs pedig a fény.

Summázva nem kevés költség és energia talpra állítani, ha valami kimaradt kérdezz.

2018. febr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Korábban nekem is volt gondom az algával(agancs), én is ki akartam önteni a vizet. Itt mondták hogy felesleges, végül megtartottam és mivel rendbe raktam amit kellett, nem is jött vissza. Lehet hogy csak szerencsém volt, nem tudom.
2018. febr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!