Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium külső szűrő, a...

Akvárium külső szűrő, a vízpumpa hány literes legyen egy 30l akváriumban (illetve 54l hez)? Betta van a 30asban, majd atfog kerülni egy nagyobba de még nem sajna itt kell éljen a

Figyelt kérdés

Illetve milyen szuroanyagokat ajánlotok? Gondolom a 3 alap reteg +még valami speciális? Bármi, ha a bettáid szeretik.

És hány literes legyen a tartály térfogata? Úgy tudom akvárium /5 vagyis 6 és 10?


2018. febr. 28. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Hűha kicsit kacifántos. Ilyen kicsi akváriumokba ritkán raknak külső szűrőt, jellemzőbb akkor már inkább az akasztós. Erről az akvárium/5 számításról még nem hallottam. Nekem 200 literesnél a külső 10 literes és van benne belső szűrő is.

Bettás akváriumban fontos hogy ne legyen áramlás, így egy szivacsszűrő a legjobb, nagy szivaccsal, de az zajos, így ha pl nem tudsz mellette aludni akkor olyan szűrőt kell szerelj aminek állítható az erőssége és szerelhető rá esőztető.

2018. febr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Skid05 ***** válasza:
Egy betta tartásához külső szűrőt akár 30-ba, akár 50-be rakni erősen pénzkidobás szagú, hacsak később nincs tervben egy nagyobb medence, mert akkor addig legalább bejáratható a bio szűrés. Egyébként akár egy akasztós akár egy belső megteszi, pl atman if-303/aquael fan2 rá egy esőztető (előbbihez jár is) és a sodrás is kedvező lesz neki. Nyilván akkorát venni amit az 50-esben is használhatsz később, addig meg fojtod egy kicsit.
2018. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a 👍
2018. febr. 28. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!