Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leszívott víz újrahasznosítása?

Skid05 kérdése:

Leszívott víz újrahasznosítása?

Figyelt kérdés
Új lakókat telepítenék, van itthon leszívott víz nem is kevés több hónapra visszamenőleg, gondoltam ezt használnám karanténozásra. Viszont bevillant, hogy a vízben növénytáp maradványok vannak és időközben a kelátokból ki is szabadultak a nehézfémek. Ráadásul, most télen volt, hogy 3 hét telt el a cserék között, tehát egy-egy adagban akár magasabb érték is lehet, a tárolóedényekről már nem tudom melyik mikori. Lehet-e ez toxikus bármilyen mértékben?
2018. márc. 3. 10:21
 1/7 Hfghnrxhx válasza:
Hello,szerintem nem lehet leszívott vízben karanténozni vagy tartani halat még...Úgy értem ,hogy azért vannak a részleges vízcserék,hogy a felgyülemlett káros anyagoktól valamennyire "megszabaduljunk". Az egy dolog,hogy a karantén akváriumot feltöltöd friss tiszta vízzel és amiután az újhalak megérkeztek fokozatosan (pl : 30L karantén medencébe naponta 1-2 litert fokozatosan átengedsz naponta...hogy szokják a "nagy" akvárium vízparamétereit. De amúgyis minek tartod meg a leszívott vizet???
2018. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lényeges info maradt le: vízcserék előtt 5 ppm (vagy az alatt van) a nitrát tesztek alapján, tehát nem a N-vegyületek (bár tudtommal a nitrát limit halakra nézve is olyan 40 ppm-nél van), hanem elsősorban a mikroelemek feldúsulását próbálom megelőzni a cserékkel, illetve pár nap erejéig már használtam ilyen célra a vizeket, de eddig nem húztam el hetekre a karantént. Nem egy helyen több hetes karantént és az azzal járó megfigyelést javasolják a gyorsfürdetős kockáztatás helyett, értem miért.


A problémát a felbomlott kelátokban vizionálom hosszabb távon, de időtállóságukról, hal-élettani hatásukról nem sokat tudok, innen jött a véleménykérés, hátha. Ion-csap kevertet használok, előbbi bántóan drága. Praktikusság, egyszerűsítés, idő és vízmegtakarítás vezetett a gondolathoz, lehet zsákutcába. A vizet természetesen öntözéshez használom el majd a kánikula során, mert – bár cseppet közhelyes – de a (tiszta) víz egyre nagyobb kincsnek látszik, ebben meg, mint írtam, még értékes tápanyagok lehetnek és jelentősen lágyabb is a vezetékesnél. Köszönöm a választ.

2018. márc. 6. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Karantén ügyben nem szólnék bele, eddig azt hittem a Kelátokat a Rómaiak már kiírtották a Druidákkal együtt.

Viszont a víz újrahasznosításhoz gratulálok nem is szabadna ezt másképpen csinálni. Egy átlagos akvarista kb.1 hordónyi ivóvizet pazarol el havonta. Összeadva a világ akvaristáit a Tisza vízhozama jöhet ki. Kár hogy a kérdezőt nem lehet felpontozni!

2018. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Irígylem a házának a méreteit annak, aki több hónapnyi leszívott vizet bír eltárolni otthon :-)
2018. márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy átlagos aksi pl. 100 liter, a heti 20% az 20L, 2 kanna víz. Egy családiházban nem luxus egy földalatti ciszterna , csak ki kell vinni és beönteni. Lakótelepi lakásban is van megoldás csak fantázia kell hozzá.

Ha valaki olyat kérdez hogy hány buborék van egy bettafészekben vagy lehet-e habfészket építeni szívószállal azonnal negyven hozzászólást kap. Döbbenet hogy ebben a témában mekkora közöny dübörög.

2018. márc. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na akkor leplet lebbentek, mert látom lüktet a fórum a felvetés alatt. A 3asnak köszönöm a dicsérő szavakat, értékelem, hogy értékeled. Egy darabig kattogtam a rómaiakon is, végül leesett és ütött is. Azt magam is vallom, hogy (főleg a növényes vonalon, feles csere/hét!!!!) nem divat a víztakarékosság, pedig a csapból is az „újrahasznosítás” folyik.


Szóval nem kell hozzá nagy képzelőerő, azt meg végképp nem szeretném, hogy bárkit is a sárgaság vigyen el emiatt. Bár titkon reméltem, hogy vannak még többen hasonló aquafetisiszták rajtam kívül, akiknek nem csak a szentelt víz szent, de a dolog félrecsúszott egy kicsit az ingatlankérdéssel.


A megfejtés: Panel. Ja meg mellé garázs. A 100 az stimmel. Kb 2 hetente 20%, ha az utóbbi 3 hónapot vesszük, 12 hét, kb 6 csere, 120l. Műanyag hordó, az ára megtérül az öntővízen amit nem csapról nyomatok. Pár száz lityit elnyel, cserébe 3/4 m2 –t foglal. A félreértések végett az aki a lakásban, a hordó a garázsban, nem pediglen fordítva, ja és a vizet nem a lakásban tervezem elöntözni.


Panelban működik, leginkább szemlélet kell hozzá, nagyobb ingatlanban nem próbáltam, de nem tartom kizártnak, hogy ott is. A projekt fejleszthető, ha eleve esővizes.

2018. márc. 28. 00:16
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Bocs a keltás poénért tényleg túl árnyaltam. Ha már a garázsban van a víz akár lehetne vele autótmosni. Remélem azért a pálinkafőzőnek is maradt hely.

Sajnos nagyon kevesen vagyunk, Betta isten alatvalói nagyságrendel többen vannak. Van egy saját készítésű kütyüm amivel 90°%-al csökkenteni lehet a vízpocsékolást és csökkenti a gondozás igényét. Egy szabadalmi jog ára egy autóéval vetekszik és rendszeresen meg kell újítani,ezért néhány helyen érdeklődtem lehet-e piaca.

Általános vélemény hogy az ötlet jó de nagyon kevesen fognak ilyesmire költeni. Azért ha nyerek a lottón belevágok. Ne hagyd abba, kellemes pancsolást!

2018. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!