Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon így jó az akváriumom?

Vajon így jó az akváriumom?

Figyelt kérdés
Van egy 60l-es akváriumom.Elkezdtem gondolkozni hogy hogy tudnám "működőképessé tenni.Van egy nagyon régi apró szemcsés aljzatom de kint volt sokaig igy eléggé koszos mivel mossam át?Szűrőt,levegőztetőt,tisztításhoz szükséges eszközöket meg pár műnövényt rendeltem,dekorációnak van egy házikó meg egy kerámia cserép.Élő növényeket a közeli tóból szeretnék hozni ahonnan vannak a csigáim.Igen csigáim már vannak egy 5 literes akváriumban már 1 éve.A növényeket mivel mossam át?Szeretnék guppit,plattit,neonhalat,black mollyt de nem tudom hogy ellenének e a csigáimmal.Illetve még azt szeretném kérdezni hogy milyen haleledelt és tisztitószereket vegyek.A válaszokat előre is köszönöm!! :)

2018. márc. 3. 21:36
 1/2 anonim válasza:
Amit leírtál halak azok közül itt csak guppi érzi jól magát. Az aljzatot sima vízzel mosd át. Szerintem hanyagold a műnövényt illetve a tavi növényt. Vegyél mondjuk inkábba kocsány nélküli ambúliát, jávai mohát illetve pár gömbmohát. Ja és még világitás is kell a növényeknek.
2018. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hááát ez alapján nem fog szerintem működni az akvárium, de menjünk pontról pontra és javítgassuk.

Az aljzat ha koszos nem baj, csak tiszta vízzel kell öblítgetni részletenként, akár egy-egy adagot 20-30-szor is, amíg kristály tiszta nem lesz rajta a víz.

A műnövények szerintem csak giccsek, mindenképpen kell élő növény az akváriumba, azonban amit a tóból hozol nem lesz jó, szinte biztos vagyok benne, rengeteg fertőzést behozhatsz ugyanúgy, mint az onnan hozott csigákkal, így azokat se rakd be a halas akváriumba. Kisállatkereskedésben vegyél rendes akváriumi növényeket. Ezen kívül a tavi növény nem bírja a trópusi halaknak kellő 22 fok feletti hőmérsékletet.

Guppi, platti és neonhal szóbajöhet, de így mindegyik nem. Mollinak nagyon kicsi, azt 100 liter felett, de inkább 150 felett lehet tartani. Vagy guppikat és plattikat tartasz benne kb 10 darabot összesen, vagy 12 neonhalat, semmi többet.

Tisztítószerre nincs szükség, az akváriumot sose kell teljesen kitakarítani, mindig részleges, 20-30%-os vízcseréket kell csinálni.


Azt látom rajtad hogy nem értesz igazán az akvarisztikához, ezért olvasd el itt a kezdőknek és az akváriumról fülek alatt szereplő szakirodalmat: [link]


Csak ez után vágj bele az akvarisztikába, hogyha ezeket már tudod és betartod amik le vannak írva.

2018. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!