Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tömöges halhullás, mi lehet...

Tömöges halhullás, mi lehet az oka? Egy lassan fél éve működő, Tetra 800-as külső szűrős, afrikai sügéres akiról van szó.

Figyelt kérdés
Tegnap csináltam a szokásos 20%-os vízcserét (1 napos állott vízzel) és talajporszívózást. Teljesen rendben volt akkor minden, lelkesen úszkáltak a halaim. Reggelre 2 kivételével (ami fent pipált) az összeset holtan találtam az aljazaton. Gyönyörű halak voltak, mindegyik egy külön egyéniség, nagyon sajnálom őket, a szívemhez nőttek, ráadásul úgy tűnt az egyik pár párzásra készülődött a napokba.Vegyszeres tisztítás nem volt, szűrőt nem kapcsoltam le, betegek nem voltak a halak.Szűrő tisztítást 2 hét múlva akartam eszközölni. Minőségi, bejáratott szűrőanyagok vannak a szűrőben (purigen, siporax). Élő növényes aki, a friss hajtásokat a növények hetente hozzák. Két dolgora gyanakszom, hogy a szűrben lévő aktív szén (3 hetes)feltelítődött és a méreganyagokat visszanyomta a vízbe. Amire még gondoltam, hogy Co2 mérgezés lehet. A növényekkel egy másfél hónapja küzdöttem, barnásak voltak a leveleik és lyukacsosak. Folyékony Co2 adagolást javasoltak a boltban. Én Tetrásat vettem, a kiírt mennyiséget alkalmaztam hetente és szemmel láthatóan javult a helyzet. Lehet az, hogy annyira beindult a friss hajtásokkal a Co2 termelés az akiban, hogy sok lett a heti löttyel együtt az adag?Két halacska életét próbálom megmenteni, reggel munka előtt gyorsan benyomtam egy levegőztetőt pluszba az akiba, de lehete már az is késő.

#co2 #aktív szén #halhullás
2018. márc. 7. 13:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy a fodrozás hiánya ennyi idő alatt önmagában bármi gondot okozott volna, az éjjeli carbozás végzett velük. A vízcsere jelen esetben nem számít, mivel utána toltad bele a halálos dózist, ami viszont azóta már valszeg le is bomlott. Ez nem gázsokk volt, ugyanis a carbo nem CO2, pusztán valamilyen vegyület (ált glutáraldehid alapú), ami kis mennyiségben szénforrásként hasznosul rövid időn belül, nagy dózisban halálos is lehet, szükségességét vizsgáld felül, ha mégis használnád akkor csakis a fény startjával együtt naponta, különben hatástalan és káros. Ekkora adagokat semmiből ne önts az akiba egyszerre, legyen az bármennyire is hasznosnak hirdetve, oszd el napokra, figyeld a kisebb adagok hatását!
2018. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!