Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fényviszonyok mellett...

Milyen fényviszonyok mellett lehetséges?

Figyelt kérdés
A gömbmoha a jellegzetes "liftezést" milyen erős fény mellett csinálja már? 0,6-0,7 watt/liter mellett már megtörténik? Ha valakinek van gömbmohája és csinálja ezt milyen erős fénye van az akváriumhoz?

2018. márc. 8. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kísérleteztem ki a határait, de 1 w/l-nél (T5) nekem liftezett.
2018. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyi fényem sajnos biztos nem lesz (bár nem sajnos mert azt azért se akartam mert nagyon oda kell figyelni a tápozásra akkor), de ha jól rémlik majdnem 0,7-es lesz a fény, így érdekelt hogy vajon megfigyelhető lesz-e a liftezés.
2018. márc. 9. 18:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát majd meglátod. Lehet, hogy fogja csinálni, csak ritkábban. De ha nem csinálja, akkor is lökdösd arrébb mindig, mert több fénynél azért kicsit gyorsabban nő, és ha mindig pont ugyanonnan kapja a fényt, akkor nem gömb alakban fejlődik.
2018. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! Igazából most egy másik akváriumban van ahol gyenge a fény, ott a coryk mozgatták így szép kereken fejlődik. Egy új akváriumba fog átkerülni ahol az említett fény lesz és idővel oda is tervezek corykat, így remélem megoldott lesz a forgatása. :)
2018. márc. 9. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!