Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnéla szaporulatot mivel...

Garnéla szaporulatot mivel lehetne kordában tartani?

Figyelt kérdés
Beindultak, valamelyik petés mindig. Üveggarnéla, esetleg egy magányos ragadozó? 30 literes alvárium, van valakinek tapasztalata?
2018. márc. 10. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk az enyém 56 literes nano, de nekem is voltak ilyen gondjaim. Aztán egyszer gondoltam egyet, egy nagyobb nylonzacskóba tettem 2 liter vizet, és vagy 20 db-ot óvatosan kipecázva elvittem ajándékba az akvarista szaküzletbe. Örömmel elfogadták. Ők meg garnéla tápot, jávai mohát adtak ajándékba nekem.
2018. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ekkora akváriumba sajnos még azt se tudom mondani igazán hogy rakj halat melléjük amik az apró garnélákat megeszik, így tényleg csak az maradt amit előttem mondtak, hogy ajándékozd el őket.
2018. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értéktelen példányok, 2rc, 1rili, 1 hógolyó(ez utobbi fiú lett)gyermekei. Eladhatatlan, ajándékba se szívesen. Visszjött az eredeti színük, ezt nem keresi senki. Üveggarnéla? Azt írják elkaphat kisebb halakat, rákokat.
2018. márc. 10. 13:46
 4/19 A kérdező kommentje:
Még a gyöngydánió jutott eszembe, régebben olvastam hogy nem kifejezetten csapathal. Félénk, sok bújkálot és sűrű növényzetet igényel. Mivel kicsi, talán elég neki 30.
2018. márc. 10. 14:23
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten csapathal? Dehogynem! Sőt, mivel kicsi ezért még sebezhetőbbnek érzi magát ha nincs csapatban. Ugyan elég lenne már egy kis rajnak a 30 liter, de így hogy garnélák is vannak eléggé leterhelné. Emellett pont őket szokták garnélával együtt tartani mert nem bántják a garnélákat.
2018. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Na megtaláltam! A wikipédia írja: a többi dánióval ellentétbe nem kifijezetten csapathal, már kevés fajtársával is jól érzi magát. Lesből támad, így szerzi élelmét.
2018. márc. 10. 14:46
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

wikipedia...


nulla hitelesség..

2018. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

[link]


minimum 20 hal vagy több... ennyire nem csapathal...



Buy as many as possible, ideally 20 or more, as when larger numbers are present the aggression is spread between individuals plus the fish are bolder, more often-seen, and exhibit better colouration.

2018. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ha nem szelektálod úgy is visszavadul, szóval el tudod adni halkajának őket.
2018. márc. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én a nagyobb kevésbé szép példányokat berakom halas akváriumba, ott jól elélnek de szaporodni nem tudnak már.
2018. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!