Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek elbírja?

Várhelyi Peti kérdése:

Szerintetek elbírja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a képen szereplő laminált parketta, alatta padló fűtéssel elbírna egy 840literes akváriumot berendezve?

Kép: [link]

Köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 18. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt egy kép alapján nem lehet megmondani, ekkora akváriumnál ha nem vagy biztos benne lehet érdemes lenne már egy statikus bevonni a tervezésbe.
2018. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
A parketta is különböző vastagságban kapható és jelentős a teherbírási különbség köztük, pár mm is sokat számít. A padlófűtést általában beton alapra teszik és perlittel töltik fel, ha frankon elsimították, jól aládolgoztak, az-az szépen fekszik a parketta akkor elvileg egy jó és kellő vastagságú laminált elbírhatja ezt a terhet. Én a teljes felületén érintkező lábak nélküli állványt használnék. A bútor és az akvárium alá is vastag polifoam szőnyeget ajánlott tenni. Ez természetesen csak a véleményem én is megnézetném szakemberrel, ill felkeresném azt aki fűtést ill a parkettát lerakta, fontosabb az ő véleményük mint az enyém.
2018. márc. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak hogy teljesen elbizonytalanítsalak, én teljesen más véleményen vagyok, mint a 2-es.


Se a lábak nélküli megoldást, se a polifómot nem ajánlom!


Egy 840 literes akvárium hosszú. Nagyon hosszú. Ekkora távon mondjuk 10 millióból 1 az esélye annak, hogy azt a tartó szerelvényt, amire az akvárium kerül, negyed mm pontossággal tökéletesen olyan síkba legyártják neked, hogy az kövesse a parkettát, és mindenhol felfeküdjön.


(Olyan meg hogy a parketta is minden irányban sík, és egyben vízszintes, és a szekrény is minden irányban sík és vízszintes legyen, maximum egy párhuzamos világban létezik.)


Több, nagy felületű szintező lábon kell állnia. Ez tonnás bútorokat is elbír, erre van kitalálva.

Szerintem gyakorlatban kizárólag ezzel a módszerrel lehet emberi mércével elfogadható mennyiségű munkával úgy vízszintbe állítani valamit, hogy a teher el legyen osztva.

Ellentétben a láb nélkülivel, ahol ha van az aljzatnak vagy a szekrénynek (99% hogy mindkettőnek van) bármiféle egyenetlensége, vagy pl hiába sík, de nem vízszintes, akkor egy ilyen szekrényt egyik oldalon megemelsz, akár csak 3 mm-t, az másik csak 1 ponton fog érintkezni a talajjal, szóval kb a lehető legrosszabb megoldás.


És erre a polifóm se jelent megoldást, pláne, a vastag polifóm, mert olyan lentre szerintem tilos bármiféle deformálható anyagot tenni.

Ha talaj szinten csak fél mm-t hagy mozdulni a polifóm, az az akvárium tetejénél már fél centi!

Tonnás cuccoknál pedig fél centis inogás nem túl biztató!


Már egy 200-300 literes akváriumnál is megfigyelhető, még akkor is, ha nem talajszintre rakjuk a polifómot, hanem az akvárium alá (oda mindenképpen kell) hogy ha túl vastag, akkor könnyen instabillá teszi az alátámasztást.

Talajszintre meg pláne teljesen szilárd alátámasztás kell!!!


Hogy a parketta elbírja e, azt az tudja, aki lerakta. Alá van e támasztva minden ponton, milyen minőségű (vastagság, anyagsűrűség) maga a parketta...

Ami szerintem problémát okozhat, az nem a parketta eltörése, vagy hogy beszakad, hanem hogy az egész elkezd megsüllyedni. Őszintén szólva, a parketta lapok hosszába nem tenném le az akváriumot, így, hogy fűtés van alatta, mert ha bajt okoz, az elég nagy baj lenne.

Keresztben inkább bevállalnám. Mivel úgy sokkal több parketta lapon oszlik el a tömeg.

Hosszában, ha pl 60 cm "mélységű" az aksi, akkor az kb 3 parkettalapot nyomna. (meg még másik 3-ra átnyúlna egy kicsit)

Keresztben meg mondjuk 2 méter, az egyből kb 10 lap.

2018. márc. 19. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...2 méteren 5 pár szintező lábnak elégnek kell lenni.
2018. márc. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én elfogadom amit a kolléga ír, látszik, hogy tapasztaltabb ezekben a dolgokban, így viszont lábakon állva nem hinném, hogy elbírja. Nálunk a parketta alá egy önterülő műgyantaszerű cuccot használtak, ez mindenféle egyeletlenséget eltüntetett és teljesen vízszintbe hozta felületet, ezért írtam a fentieket, de nem vitatom a kolléga által leírtakat. Jobb ha látja egy szakértő.
2018. márc. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fúrd be a falba ahogy ezt ennél az 1500 literesnél is csinálták !

[link]

2018. márc. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!