Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halkombinációt válasszak?

Milyen halkombinációt válasszak?

Figyelt kérdés
van egy 60 literes akváriumom és van már elképzelésem milyen fajta halakat akarok tartani de szeretném ha elmondanátok hogy a helyembe ekkora akváriumba milyen halakat tartanátok.

2018. márc. 19. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ekkora akváriumban szűrő jelenlétében 5-6 cm-es halból lehet 8-10 egyedet tartani.
2018. márc. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mik az elképzeléseid? Mert az eddigiek elég vadak voltak és nem túl jók.


Ekkora helyen én törperazbórából VAGY galaxy razbórából tartanék egy nagyobb rajt, 15 fős létszámban. Nagyon szép amikor egy nagy raj gyönyörűen együtt mozog és ezek a halak picik, így ekkora helyen is lehet őket ilyen létszámban tartani. Viszont nem tennék melléjük semmi mást.

2018. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha az én 60 literesemről lenne szó, az eleve egy rendelésre készült, az átlagosnál hosszabb, sekélyebb dolog lenne.


Biotóp akvárium lenne, galaxy "razbóráknak", de kivernék a halboltból egy marék rosy loach-ot is... ööö... róluk van szó: [link] Ezek az aranyos kis csíkfélék a természetben is együtt fordulnak elő a galaxykkal.

Azt is meg kell említeni, hogy a galaxy "razbórák", gyöngy "dánió" néven is futnak, de ugyanazt a fajt jelölik és a tudomány mai állása szerint se nem razbórák, se nem dániók, külön fajnak számítanak (Celestichthys margaritatus).

Mindkét faj viszonylag talaj közelben mozog, ezért egy hosszabb, sekély akvárium nem hátrány a számukra.


A törperazbórák (Boraras ssp.) és a parázslazacok (Hyphessobrycon amandae) olyan szempontból szerencsésebbek, hogy ők az akvárium felsőbb részeit is aktívan használják.

2018. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én 3 guppira,2 plattira,4 kékpajzsos harcsára és pár dánióra gondoltam...de az utolsó ötlet nagyon tetszik.;)
2018. márc. 20. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!