Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Terhes a guppim, vagy csak...

Terhes a guppim, vagy csak duci? :D

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2018. márc. 21. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Terhes! És jó lenne elválasztani, mert már szögletes a hasa, ami szülés előtt pár órával jelenik meg és a foltja is már nagyon fekete!
2018. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már egy héttel ezelőtt megcsináltam a 60literes kis szülőszobát! Mikorra várhatóak akkor? este?
2018. márc. 21. 15:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Én álltalában külön teszem, mikor kockás alakja lesz a hasának késő este vagy másnap kora hajnalban már megszoktak lenni a kicsik de több alkalommal volt már, hogy épphogy átraktam rá egy órával neki is állt a szülésnek. A szülés kb 3 óra alatt megy le.
2018. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Viszont azt megkérdezném, hogy mit kezdjek a kicsikkel? Olvastam, hogy kb 20 utódot hoz világra, viszont már így is tömve van a 300as akksi. Van egy 60 literes külön, de abba sem fér el 20 guppi normálisan...:D valami ötlet?
2018. márc. 21. 16:24
 5/9 A kérdező kommentje:
5nek már megvan a helye, 3at én is megtartanék, de a többi?
2018. márc. 21. 16:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem vannak ismerőseim, akik tartanak halakat nekik szoktam adni párat vagy pl teknős eleségnek. Az viszont téves hogy akár 20 is születik. Egy kifejlett nőstény guppi képes 50-100 utódot is világra hozni.
2018. márc. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ő még kis fiatalka. azt olvastam hogy 20-50 utódot hoz világra :o

Akkor többre is számítsak ezekszerint :D

Kereskedésbe kár ilyenekkel kopogtatni, igaz?

2018. márc. 21. 17:24
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Most így elsőre még nem lesz annyira sok de folyamatosan egyre több utódot szül majd. Lehet, hogy jobb lett volna a helyén hagynod ha nem tudsz mit kezdeni az ivadékokkal, ott legalább egy részét megennék a többiek, pláne ha nemcsak guppik vannak. Érdemes átgondolni, hogy nem lenne e jobb csak hímeket tartani, hogy ne szaporodhasson, mert ennek így soha nem lesz vége, folyamatosan elleni fognak a nőstények és a koruk előrehaladtával egyre többet. El kellene döntened, hogy feleteted e az ivadékokat, vagy külön tartod a hímeket a nőstényektől és a nagy akváriumba csak a hím utódokat teszed vissza. A nőstények külön tartva is jó ideig elleni fognak mert elraktározzák az örökítő anyagot, sőt olvastam, hogy az anya át is örökítheti az ivadékoknak így még az olyan nőstények is szülhetnek akik hímektől elzárva nevelkedtek. Ezt csak olvastam, nálam ilyen még nem történt külön nevelt halaknál.
2018. márc. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta sem szült :(
2018. márc. 28. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!