Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sürgős, bettamnak a hasa...

Sürgős, bettamnak a hasa felvan puffadva, fehéres barnás nagyjából 2 éves a hal,?

Figyelt kérdés

mindent úgy csinálok mint régen, és a pikelyei ha felülről nézzük mintha elalnanak a testétol, hétfőn vettem észre h valami nem jó kevesebbet mozgott mint amugy, de aszthittem h csak a kedve rosz, és ma néztem h nem csak a kedvevel van baj, , mi lehet a baja? Mindent írjatok légyszi h utána tudjak járni légyszi gyorsan ha már én nem vettem észre tegnap


Igen az első kerdjoell csak azért van h kitudja írni hisz sürgős..


2018. márc. 22. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha puffadt és a pikkelyei is elállnak akkor 99% hogy hasvízkóros, gyógyíthatatlan halálos betegség és általában a nem megfelelő tartási körülmények miatt üti fel a fejét vagy ha behozzák az akváriumba új hallal, a legyengült halakat hamar elkapja.

Hány literben van? Milyen szűrővel hány fokon? Milyen időközönként mennyi vízcsere?

Rajta sajnos már nem tudsz segíteni, de ha esetleg valami gond a tartási körülményekkel volt akkor a jövőbeli lakó (már ha tervezed) megmenthető ha javítod a hibákat.

2018. márc. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

nee :(

kethetente volt 30%-os vízcsere (hasznalok ammonia szuro gyantat nem tudom h ez karos ra nezve-e de tobbi hal szereti(kevesebb ammonia), 40 literre egyedül van, egy (nemtom marka nevet) de az a szuro amit bettaknak ajanlakank (esoztetos belso szuro), és állandó 26/27 a vízfok fedett aksi

- egy amit nem tudok vízkeménység nálunk 25-30nk körül mozog, ioncsréltel lágyítom 8-asra, és nem tudom h ioncserélt károsíthatta-e (nemtom pl. a muanyag kannaval lehet a baj (abba tartom a vizet, évente kanna csere, h nehogy beleolvadjon a muanyag a vizbe)


és köszi a gyors választ bár lehet h mindegy :(

2018. márc. 22. 21:18
 3/13 A kérdező kommentje:
hol hibazhattam? új halak nem kerultek az aksiba, egyedul van, élő kaja esetleg lehet a problema okozoja (bár azzal regote nem etettem (legalább 2 hete), azota csak betta tapot, fagyasztott szunyogot kapott
2018. márc. 22. 21:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kéne térni erre a szűrés dologra. Milyen ammónia szűrő gyanta? Mi az pontosan? Linkeld be.

Csak az van a szűrőben? Mióta? Cserélni szoktad?

Szivacs van a szűrőben? Mekkora? Mérd le!!! Hányszor hányas!

Hogy szoktad a szűrőt takarítani?

2018. márc. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
2018. márc. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
A konyhasóval regenerált gyanta, a hal jelenlegi állapotában végzetes lehet, bár valószínűleg már mindegy szerencsétlennek de azért egy részleges vízcserével és a leírásban felsorolt szerekkel megpróbálható a kezelése. Ha tényleg betartottad a heti 30% vízcserét és takarítottad a talajt is akkor talán az eleség átmosására nem fordítottál kellő figyelmet, főleg a vörös szúnyoglárva és tubifex lehet veszélyes (ezeket alaposan át kell mosni). Biológiai szűrés híján a gyanta telített állapota is veszélyforrás, főleg elmaradó vízcserék esetén. A stressz is nagy rizikófaktor és ezt a változó vízérték ingadozások is előidézhetik az ilyen házilag lágyított és kémiailag szűrt akváriumoknál.
2018. márc. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

van biologiai szuro is, nem a legjobb, [link]

megkerestem a tipust is, a szivacs akkora amekora csak belefer :)


és abba van a szivacs + az aksiba van a szurogyanta, a szuro kozeleben h legyen atfolyas


és igen valsz h tubifexxel volt a gond, altalaban egyszere mosom az oszes halnak és valsz h most nem sikerult anyira jol, tobbinek semmi baja, (vagy masik h a fagyasztott szunyoglarva-bar azt csak neki szoktam adni és azt is megmosom etetes elott, és nem hiszem h azt a keveset nem mostam meg jol)


szuro minden aksiba vizcserevel van takaritva(nala 2 hetenve volt, minden aksinal (3 van) ua. a vizzel amivel cserelem, nyugi nem teszem bele az aksiba a koszosat..


és jó hír még él, tegnap mikor neztem h mi a baja megvolt egy 40% vizcsere azota jobban van, de nem tudom h tuleli-e gyogyszert mar beadtam, és köszi a tippeket

2018. márc. 23. 15:02
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt régen egy hasvízkóros bettám, egy régi vegyes akváriumban volt és csak őt kapta el a betegség amikor már 2-3 éves volt. Elkülönítettem, és meglepetésemre puffadtan és elálló pikkelyekkel még egy hétig élt anélkül hogy más tünetet mutatott volna (nem volt apatikus és evett), de utána sajnos én is elvesztettem őt, azért remélem a tiédnek van némi esélye.
2018. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságot :) én is remélem hogy túléli.
2018. márc. 23. 19:27
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az a gond ezzel, hogy ezek a gyanták bár szelektív nitrátszűrőként árulják a nitritet és egyéb káros anyagokat is megkötnek (ez önmagában jó dolog lenne),de táplálék híján nem tud kialakulni kellő számú bontóbaktérium törzs a szűrőben és a talajban. Gyakorlatilag a kémiai szűrés ellene dolgozik a biológiainak. A probléma akkor kezdődik amikor a telítődött gyanta nem képes megkötni már a nitritet és a nitrátot, viszont a kis létszámú bontó baktériumoknak idő kell ahhoz, hogy felszaporodjanak, ha ilyenkor késik a vízcsere akkor a méreganyagok gyorsan felhalmozódnak és gyengítik, mérgezik a halat. Hiába lenne elég a szűrőd egy ekkora akvárium szűrésére a növényzettel együtt ha nem alakul ki benne megfelelő méretű bacitelep. Más: a szűrőt akkor kell takarítani ha láthatóan csökkent a kapacitása ez mindig változik. Nem szabad teljesen kimosni, elég csak kicsit kinyomkodni és ezt mindig az akváriumból vett vízben tegyük. Nem olyan egyszerű jól összehangolni a biológiai és a kémiai szűrést, pláni kis akváriumoknál ahol hamar borulhat minden. Nézz utána, hogy a gyantádat nem e lehetne szódabikarbónával regenerálni, most jobb lenne a haladnak mint a só. A részleges vízcseréket hetente csináld és 20-30% elég, most jól tetted, hogy kicsit többet cseréltél, ha gyógyszereztél 3 nap elteltével cseréj újra ennyit és pótold a gyógyszert.
2018. márc. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!