Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 33 hosszú *21 széles...

Van egy 33 hosszú *21 széles *16 magas (cm) akváriumom,1 db fátyolfarkú aranyhalat tartok benne. Xilong xl666 szűrő van benne, +levegőztető. Az ételmaradékot ki szoktam szivatni, vizét 3/4 részt állott csapvízzel cserélem mégis zavaros a vize. Miért?

Figyelt kérdés
Megoldást szeretnék találni a problémára, használható tanácsokat szeretnék kérni. Nincs helyem nagyobb akváriumnak sajnos. Biztos más is tud kisebb akváriumot rendben tartani. Eddig bettáim voltak csak,ezért is kérek segítséget.
2018. márc. 25. 09:42
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez irtó kicsi nagyon gyorsan ki fogja nőni és az aranyhal nem érzi jól magát egyedül 2 aranyhalunk a minimum 200l
2018. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
79%
Nem akartam írni, de nem bírom visszatartani.
2018. márc. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
85%
Normális vagy? 16 cm magas? Nem hogy kifogja nőni, gyakorlatilag megmozdulni is alig tud. Nem hiszem el, hogy egy lakásban nincs akkora hely ahová egy akváriumot el lehetne helyezni. Ha meg tényleg igaz, nem kéne tartani. Ez nem akvárum, ennél még a mosogatód is nagyobb. Húúúú
2018. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Igen normális vagyok, nem tudom sok ember mit képzel magáról ezen az oldalon! Bunkó paraszt módon oltogatja a másikat, leminősíti xy jelzőkkel. Tisztelettel is lehet véleményt írni. Aki erre nem képes, kérem ne az én kérdésemre válaszoljon.
2018. márc. 25. 10:53
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre az a válasz, hogy 30 liter alatt gerinces élőlény- a hal ilyen- tartása törvényileg tilos. Állatkínzás amit csinálsz. Van még kérdés?
2018. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%
Ajándékozd el, tegyél gumikacsát bele, attól nem zavarosodik a víz. Etetni se kell.
2018. márc. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Az állatkereskedésben ilyenekről nem világosítják fel az embert, kérdeztem elég sok mindenről a tartással kapcsolatban és a válasz bőven elég egynek az ekkora akvárium ezzel a szűrővel amit vettem hozzá. A bettám régi akváriuma 20cm magas 16 cm széles 32cm hosszú. Azért vettem ezt az akváriumot ami teknősnek való, hogy nagyobb tere legyen úszkálni.
2018. márc. 25. 11:13
 8/41 anonim ***** válasza:
84%
Már ne is haragudj, de szemed azért van- gondolom. Nem furcsa egy kicsit se, hogy szerencsétlen állatnak alig van mozgástere? Az egy hal bakker, úszni szeret. Az neked úszás ha a kerti medencét felállítod(3méter), vagy lemész uszodába 50-esben edzeni. Ugye hogy nem mindegy!
2018. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Kb 5cm a hal farkával együtt, azért van helye úszni. Írják hogy 1 halnak 100liter kell meg sok nyövény stb... Akkora akváriumban meg sem lehet találni egy szem kis halat. Akkor mi értelme? Sem veszekedni sem kötözködni nem szeretném csak egy használható ötletet az adott paraméterekre. Nem hiszem el, hogy az x-milliárd emberből, aki halat tart csak én vagyok akinek nincs orbitális nagy akváriuma.
2018. márc. 25. 11:52
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Azok akiknek kicsi akváriumuk van, garnélát, meg csigát tartanak. A bátrabbak nanohalakat. Azt írod 3/4 rész vízcsere. Ennyit sose cserélünk. Nincs érett vized, nincs elég tér a nitrifikáló bacilusoknak a szaporodáshoz, van egy erősen mocskoló halad(még ha kicsi is), ezért zavaros a vized. És ezen nem fogsz tudni változtatni.
2018. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!